Zvířetické adventní rozsvícení vánočního stromečku

Zvířetice

V sobotu 30. 11. 2013 proběhl na Zvířeticích opravdu vydařený večer. Konalo se zde „již“ druhé rozsvícení vánočního stromečku.  

Po loňské premiéře, kdy byla jedlička čerstvě zasazená a nebyl k dispozici stálý přívod elektriky pro její osvětlení, jsme se letos dostali zase o kousek dál a úspěšně tak nastartovali Vánoční tradici na Zvířeticích.

Stromeček během roku nabral nové pěkné nárůsty, Město Bakov n. J. prostřednictvím technické čety zajistilo přívod napájení ( za což moc děkujeme), a tak již zbývalo jedličku trochu ozdobit.

Na ozdobení jsme měli k dispozici krásné a především stylové ozdoby ze Zvířetické keramické dílny Michala Kořínka a Petra Čáslavského, včetně osvětlení ( také velké díky) a po obědě jsme stromeček předzdobili.

Krátce po 18 hod. se i přes nepřízeň počasí začali scházet první hosté, kteří s sebou nosili tácy, misky a podnosy s něčím dobrým pod nosy. ( chlebíčky, koláčky, štrúdly – jedna velká dobrota)

K dispozici bylo „sudové teplo“, ale největším překvapením pro mnohé a tahákem večera byl osvětlený, koledy hrající, prostě kouzelný stánek Michala Kořínka s teplými „iontovými“ nápoji a s výbornou náladou.

V 18:40 jsme svolali všechny přítomné děti a pokusili jsme se je přimět k zazpívání nějaké pěkné vánoční koledy k rozsvícení stromku. Když už to vypadalo že to zkončí fiaskem, chopil se iniciativy nejmladší ze všech -Tadik Mendlík. Kačenka Mendlíková, jako správná ségra, nenechala bráchu ve štychu a postupně se přidali i ostatní děti. Koleda se ujmula a stromeček se povedlo rozsvítit !

Celý večer se nesl ve velice příjemné atmosféře a vše vyvrcholilo zpíváním koled v kroužku, kolem stromku stojících dospělých.

Zvířetice přejí všem občanům Bakovska krásné Vánoce !

Rozsvěcení stromečku

Zvířetice

Zvířetice

 
Zvířetice

Zvířetice

 
Zvířetice

Zvířetice

 
Zvířetice

Zvířetice

 
Zvířetice

Zvířetice

 
 
5.12.2013 10:02:56 | přečteno 930x | magdalena.bulirova
load