90 let chovatelství v Bakově nad Jizerou

králík

Základní organizace Českého svazu chovatelů Bakov nad Jizerou slaví v letošním roce 90 let své existence.  

Založení organizace proběhlo na první ustavující valné hromadě 8. června 1923 v 9. 00 hodin v hostinci Fr. Kučery na náměstí v Bakově nad Jizerou. Během této dlouhé doby se v organizaci střídala úspěšná období s těmi méně úspěšnými. Postupně byly pořádány různé akce, především však výstavy králíků, drůbeže a holubů. Poslední výstava pořádaná ZO se v Bakově nad Jizerou konala v roce 2002. Od té doby z důvodu nepříznivých okolností ZO výstavy nepořádá.

K 1. lednu 2013 je v organizaci registrováno 14 členů (z toho jsou 2 mladí chovatelé), přičemž 4 jsou z Bělé pod Bezdězem a 2 z Kněžmostu. Je pravdou, že „chovatelská“ aktivita v Bakově není v současné době nijak vidět, ale i přesto se snažíme chovatelství dále rozvíjet a podporovat. Členové ZO obesílají výstavy drobného zvířectva v blízkém i vzdálenějším okolí a někteří prezentují své odchovy i na krajských a celostátních akcích. Několikčlenů ZO také na těchto výstavách aktivně vypomáhá. V roce 2012 jsme obeslali výstavy v Dobrovici 2x, České Lípě 2x, Cítově, Mšeně, Sadské, Zákupech a Dobranově. Dále to byla Středočeská krajská výstava Lysá nad Labem, Česká výstava Litoměřice, Celostátní výstava mladých králíků Hodonín a Celostátní výstava Lysá nad Labem. 

V letošním roce bychom chtěli v této činnosti pokračovat a pro bakovské občany a hlavně děti chceme uspořádat alespoň malou ukázkovou expozici zvířat z našich čistokrevných chovů, popř. chovů našich přátel. Akce proběhne 25. srpna v rámci bakovského posvícení a ukončení letních školních prázdnin v prostorách za sokolovnou v Bakově n. J.

S pozdravem „ Chovu zdar“ členové ZO

11.6.2013 17:04:09 | přečteno 706x | magdalena.bulirova
load