Bakovské házenkářky kralují svému kraji

Hřiště

Po odehrané podzimní sezóně vypadá pohled na konečné tabulky pro Bakovské dívky velmi dobře a dává dobrý podnět k snahám jak v zimních mistrovských turnajích, tak i v druhé části roku, tedy jarní sezóně. 

Mladší žačky 

mají, stejně jako v posledních třech letech, před sebou jednoznačný cíl – dokázat svou neporazitelnost a opět se probojovat na mistrovství republiky. Poté co ve vypjatém zápase zdolaly nejsilnějšího protivníka v kraji, oddíl Března A se dostaly na první místo, které jak všichni doufáme, obhájí i v jarní sezóně. Vzhledem k tomu, že jako samostatný tým hrají i soutěž starších žákyň, tedy proti o kategorii starším dívkám, mají tudíž spoustu možností vyzkoušet si hru proti silnějším, větším a starším protihráčkám. V těchto zápasech prokázaly, že i tak mají do určování skóre co říct a byly tedy svou nyní již velmi sladěnou hrou celého týmu solidním protihráčem.

V zimní části je cíl postoupit na zimní halový pohár a vybojovat umístění na „bedně“ a to nejlépe se zlatem na krku.

Starší Žačky

které loňský rok skončily na 3. místě, vzhledem k faktu, že v této kategorii byly téměř všechny dívky prvním rokem, v této sezóně již ukazují opět své cenné kvality, získané tvrdým tréninkem a také chutí s jakou hrají a to i v kategorii dorostenecké. A ačkoliv se celý podzim potýkaly kvůli četným úrazům s téměř 50% účastí na všech zápasech, většinu utkání vyhrály s jasnou převahou a jsou na shodném 1. místě s družstvem Čakovic. Přes zimní období je v plánu několik turnajů a stejně jako s mladšími žačkami je jasný cíl – vítězství zimního halového poháru. A následně pak v jarní sezóně, doufejme již v plné sestavě vítězství ve všech chystaných utkání, postup na MČR a zisk medaile i zde.

Dorostenky 

po loňském 4. místu na poháru ČR přišly o velkou část základní sestavy, důsledkem přechodu do dospělé kategorie. V základu se tedy usadila nemalá část starších žákyň. První 3 utkání v podzimní sezóně si dívky spíše zvykaly na nové složení a na celkově tvrdší styl hry dorostenek avšak od 4. zápasu již začaly předvádět úžasné a nebojácné výkony a to i vzhledem k občas až 6letému rozdílu mezi naším útokem a soupeřovou obranou. Fantasticky pak po „aklimatizování“ porazily s jedním z těchto mladých útočníků v bráně tým Března A, které stejně jako loni sídlí na první příčce a kterému se sestava od minula výrazněji nezměnila. Jsou nyní na 3. příčce avšak s bodovým ziskem, který jim již teď minimálně zajišťuje postup na PČR.

Ženy 

jsou po podzimní části bez prohry na prvním místě. Spojeno s loňskou sezonou to již dělá 26 vítězných zápasů v řadě, což je úctyhodné číslo. Zde bych rád pobídnul diváky, aby nás alespoň na tyto zápasy přišli podpořit, jelikož se jedná o záruku zajímavé házené s příjemným výsledkem pro Bakov. V zimní části čeká ženy několik prestižních turnajů s ligovými družstvy, včetně nejprestižnějšího: Českého Poháru, jehož čtvrtfinále odehrají naše ženy 11. 1. v Žatci proti ligovým soupeřům jako Žatce, Chomutov (několikanásobný MČR) a Modřany.
Doufejme, že šňůra vítězství potrvá a ženy se opět dostanou na kvalifikaci o 1. ligu žen, a zde s vypětím všech sil vybojují ligové právo opět pro bakovské barvy.

Tabulka střelkyň:

Ženy: 

 1. Cecavová K. 58
 2. Navrátilová K.   24
 3. Špringerová D. 20
 4. Vaníčková S. 12
 5. Volná B. 5
 6. Mrákotová H. 1

Dorostenky: 

 1. Navrátilová K.   55
 2. Nitschová T. 46
 3. Vaňková J. 15
 4. Křibská T. 13
 5. Ďuračková L. 2
 6. Reslová L. 1

Starší žačky: 

 1. Nitschová T. 63
 2. Burianová V. 35
 3. Křibská T. 17
 4. Vaňková J. 14
 5. Balounová A. 14
 6. Ďuračková L. 5
 7. Korelová K. 2
 8. Kaplanová A. 1
 9. Janečková S. 1

Mladší žačky: 

 1. Burianová V. 27
 2. Balounová A. 11
 3. Kaplanová A. 6

Alena Řeháková

Bakovské házenkářky

společné foto

společné foto

 
 
14.11.2013 14:16:56 | přečteno 645x | magdalena.bulirova
load