Jak jsme se pobavili se Světáky z Dobřichovic a co chystáme na červen

Prodaná nevěsta

Světáci se vydařili a nyní se můžete těšit na benáteckou Prodanou nevěstu a českolipské Tři muže ve člunu...


13. dubna se v Bakově představili dobřichovští ochotníci se známou komedií Světáci. Tato známá komedie je úsměvným a trochu nostalgickým příběhem tři venkovských fasádníků, jejichž snem bylo strávit aspoň jednu noc ve víru velkoměsta jako skuteční světáci. Ve filmovém provedení dobře známe trojici světáků Brodský - Sovák – Libíček, spolu s trojicí lehkých slečen Bohdalová - Jirásková – Janžurová, tyto známé trojice byly velmi dobře alternovány trojicemi Šafránek – Král – Tarant a Kroupová – Houdková - Hájková.

Herecké výkony ochotníků z Dobřichovic nadchly publikum tak, že děkovačka skončila potleskem ve stoje a herci na oplátku skandovali: „Bakove, děkujem“. Hudební doprovod živého orchestru dodal představení skvělý náboj a všichni si mohli i zazpívat a zavzpomínat na muzikálové hry bakovského souboru.

„Večer s umělci“ pokračoval ve stejném duchu jako představení, zpívalo se, tančilo, bavilo atd. Poslední „světáci“ odcházeli až za ranního rozbřesku. Již se těšíme na naše hostování v Dobřichovicích.

A na co Vás chceme pozvat v červnu?

8. června nás čeká představení benáteckých ochotníků

Prodaná nevěsta aneb Cesta do hlubin národa českého

Prodaná nevěsta, obrázek se otevře v novém okněHerci Baziliška benátského nastudovali klasické téma v podobě muzikálu, kde se objevují prvky z dnešního reálného světa. Pokud chcete zažít trochu nového a svěžího divadla, neváhejte a rezervujte si vstupenky.

Představení je povedená taškařice o tom, jak to vlastně celé bylo. Zpívá se tam hodně, takže Vám zase poskytneme něco, co sami moc neumíme!


21. června k nám zavítají herci DK Jirásek z České Lípy s divadelní hrou 

Tři muži ve člunu a pes

Tři muži ve člunu, obrázek se otevře v novém okně

Autoři: Jerome Klapka Jerome - František Zborník

Jerome Klapka Jerome napsal svou knihu Tři muži ve člunu (o psu nemluvě) původně pod jiným názvem jako cestopis po horním toku Temže. Text ale později upravil, vynechal popis historických událostí a soustředil se na příběhy tří mladých gentlemanů na veslici. Kniha se brzy stala světovým bestsellerem a i u nás se dočkala několika vydání v různých překladech. Proč? Nikde není typický suchý anglický humor ve vší své nádherné rafinovanosti i prostotě zachycen lépe než v tomto textu. Příběhy Jak strýc Podger věší obraz nebo Jeromova cesta s přítelovými sýry rozesmává další generace čtenářů.

Pro převod do divadelní podoby využili českolipští skutečné události z autorova života. Jako dobrovolník sloužil během 1. světové války u sanity francouzské armády (do té anglické nebyl pro svůj pokročilý věk přijat) a otřesné zážitky té doby pohřbily jeho humoristický talent. V této hře se jej pokoušejí dávní přátelé Harris a George v Jeromovi  znovu oživit. Zprvu vzpomínkami na radost někdejší postpubertální cesty, a tak je na jevišti spolu s třemi mladými muži a psem Montomorencym znovu zažíváme, a posléze cestou novou. "Pes Monty" ovšem zůstává svědkem toho, že nic zlého v našich životech nelze úplně vytěsnit, a naopak, že vždy je v nás místo pro radost a novou sílu. Za své představení byli českolipští oceněni na Lounském divadlení. Tak si to nenechte ujít.

Rezervace na e-mailové adrese: divadlo.bakov@seznam.cz, více informací získáte na facebookovém profilu divadla. 

Martina Masopustová 

Červnová představení

Prodaná nevěsta

Prodaná nevěsta

 
 
4.5.2013 15:23:53 - aktualizováno 4.5.2013 15:25:55 | přečteno 1042x | magdalena.bulirova
load