Jarní bakovský Šlapáček

Šlapáček

Opět jsme se vydali na výlet. Zkoušeli jsme se společně dovzpomínat, kolikátý ročník Šlapáčku letos slavíme. Shodli jsme se - jezdíme už nepočítaně let. Komu se chtělo, ten s námi vyrazil.

Tentokrát byly naším cílem Besedické skály u Malé Skály. Všechno kolem kvetlo, na začátek května ideální cíl výletu.

Sraz byl u školy nebo rovnou na zastávce ČD, sešlo se nás 78 turistů všeho věku (od 18 měsíců až po seniory) a 1 pes.

Vlak nás dovezl do Železného Brodu. Odtud jsme se vydali na 4 kilometrové  stoupání, abychom zase sestoupali několik výškových metrů do Besedic. A protože hospodyňka pořádná na poledne oběd má… tak i my jsme se v poledne posilnili na občerstvovací stanici. Nejvyšším bodem našeho výletu byl Sokol (562 m n.m.), odkud byl úchvatný výhled do kraje, především ale na Suché skály i s horolezci.

A odtud už hurá do skalního bludiště. Z vyhlídek byl krásný pohled na Malou Skálu, Pantheon, Frýdštejn, údolí Jizery. My jsme se ale nejvíce těšili na  skalní škvíry, uličky, průlezy - adrenalin to tedy byl, hlavně abychom se  na konci bludiště všichni sešli. A překvapivě „na značkách“(turistickýchJ) byli všichni. Celkem jsme na Malou Skálu našlapali necelých 12 km.

A protože počasí bylo naprosto ukázkové, všichni jsme si Šlapáček moc užili a stihli i odměnu na Boučkově statku na Malé Skále. Jestli jsme Vás nalákali k výletu, tak ahoj na podzimním Šlapáčku.

Za všechny malé i velké turisty  J.Brychová

Jarní Šlapáček

Šlapáček

Šlapáček

 
Šlapáček

Šlapáček

 
 
6.5.2013 21:49:26 | přečteno 766x | magdalena.bulirova
load