Mikulášská nadílka na Trenčíně

Mikulášská na Trenčíně

Když jsme se v sobotu dopoledne podívali z okna, krásně sněžilo. Nás ale přepadla obava, jak dopadne mikulášská nadílka. Původně měla být uvnitř, aby dětem nebyla zima. S ohledem na vládní nařízení a bezpečnost nás všech jsme ji přesunuli ven před Rychtu.

Zapálili jsme ohně, abychom navodili čertovskou atmosféru a i pro zahřátí. Kolem 15 hodiny se děti začínaly scházet. Při čekání na Mikuláše dováděly ve sněhu a postavily si malého sněhuláka. Kolem 16 hodiny jsme obdrželi balíček, který patřil čertovi. Děti zkoušely hádat, co tam asi může být, ale raději jsme pak čerta zavolali. Tak mezi nás přišel čert, Mikuláš a anděl. Čert si začal balíček rozbalovat. Měl tam lístky ze své knihy lumpáren, kde byla napsaná jména dětí a ty si taky k sobě začal volat. Hodný anděl, ale zase děti chválil, protože žádné není jen zlobivý rarášek. Děti říkaly básničky, zpívaly písničky (dokonce zazněla i naše hymna) a za to byly odměněny nadílkou. Čert si chtěl pořád někoho strčit do pytle, ale u nás odešel s nepořízenou.

Věříme, že jste si odpoledne užili a děkujem maminkám, tatínkům, babičkám, dědečkům, prostě všem, kteří za námi přišli a podpořili nás trenčínské baráčníky.

Petra Nováčková, Baráčníci Trenčín


7.2.2022 15:08:34 | přečteno 167x | magdalena.bulirova
load