Pod stromeček kniha?

knihy

Také to máte tak, že každoročně u Vás Ježíšek naděluje knihu a ponožky? S ponožkami Vám nepomůžeme, ale pár knížek na výběr po Vás máme.

Od roku 2015 začala vycházet trilogie knih autora Vladimíra Bednáře 

Paměti města Bakova nad Jizerou 

s podtituly

  • Ze starých časů (od počátků osídlení do roku 1848)
  • Z rakouských okovů ke svobodě (mapující období let 1849 – 1918)
  • Letopisy nové doby (z let 1916-1966)

Jedná se o nejobsáhlejší novodobé dílo o dějinách našeho města. Má více jak 1300 stran, které vznikly za autorova usilovného bádání v archivech, knihovnách, školách, kronikách i z osobních rozhovorů s pamětníky. Jak sám autor uvádí v úvodu prvního dílu, cesta za informacemi byla nelehká. Texty byly mnohdy psané v kurentu (německá obdoba novogotického kurzívního písma), staré němčině i latině…

Panu Vladimíru Bednářovi, byla za jeho celoživotní úsilí a přínos pro město v oblasti uchovávání historických pramenů, pamětí a odkazů našich předků budoucím generacím udělena v listopadu roku 2016 Cena města.

Z dalších knih vydaných panem Bednářem máme na úřadě k dispozici ještě knihy dvě:

O lidech bláhových a fanfarónech

Autor zde představuje zdejší rázovité figurky, osůbky, postavičky, lidi hříšné, fanfaróny, štramáky, komiky, smolaře a další, kteří se odlišovali od ostatních žijících v letech 1880-1980

Bakovské historické obrázky

Do knihy autor uložil příběhy z místních dějin, které představuje v dějovém napětí, aby zaujali čtenáře. Snaží se tak umocnit čtenářovo povědomí o dávno zapadlých událostech v historii našeho regionu.

V listopadu roku 2021 vyšla knížka 

Bakov nad Jizerou – rozcestí středního Pojizeří, 

kterou napsal Vojtěch Dvořák. Jedná se o první publikaci o Bakovsku, která je celobarevná má 224 stran s více 450 fotografiemi.  Seznamuje Vás nejen s historií, památkami, přírodou, ale i kulturou i sportem našeho kraje. Zajímavostí jsou QR kódy, které Vás přesměrují na čtyři autorská videa, pět interaktivních internetových map a složku zajímavých materiálů ke stažení.

A kolik Ježíšek za knihy zaplatí? A kde?

Knihy může zakoupit v pokladně městského úřadu.

  • Kompletní trilogie Pamětí stojí 790 Kč (jednotlivě 250+250+300 Kč)
  • Čtení o Fanfarónech a Historické obrázky pořídí za 195 Kč
  • Za nejnovější knihu Bakov n. J. rozcestí středního Pojizeří zaplatí 475 Kč

P.S. a platit může kartou :)

Přeji Vám klidný, neuspěchaný předvánoční čas a ať pod stromečkem naleznete tu správnou knihu pro Vás, ať už je o Bakovu, o přírodě, sportu … prostě tu, která Vás bude bavit.

Magdalena Bulířová, vedoucí správního odboru

30.11.2022 20:18:48 | přečteno 516x | magdalena.bulirova
load