Zvířetice on-line

Eva Kosařová

Při poznávání památek naší krásné vlasti české mě mnohokrát napadlo, jak moc musí být zajímavé pracovat na hradě nebo zámku. Přestěhováním z Mladé Boleslavi do Dalešic jsem se dostala do tak těsné blízkosti zvířetické zříceniny, že volba mé nové pracovní cesty byla jasná. 

A protože platí, když si něco hodně a upřímně přejeme, tak že se nám naše sny vyplní, stalo se. Od března jsem nastoupila jako nový člen týmu informačního centra Zvířetice. Jaké že to tedy je, pracovat na hrado-zámku? Bohužel musím přiznat, že toto zatím stále ještě nevím.

Vyhlášením nouzového stavu jsme nemohli informační centrum, a tudíž ani sezónu, v zamýšleném termínu otevřít. Na mnoha pracovních místech v celé naší zemi vznikly komplikované a náročné situace, které budou potřebovat ke svému hojení ještě spoustu nejenom času. Podobný osud by čekal i naše infocentrum. Díky našemu nápadu však bylo vše jinak: Ze dne na den jsme vytvořili z našeho infocentra televizní studio. Začali jsme natáčet výuková videa pro děti s názvem Bakovská on-line škola, aby tak mohly děti zůstat v kontaktu nejen s výukou, ale i s paní učitelkou své školy.

 Každodenní natáčení inspirovala k možnosti zaměřit se také na naši památku, a proto téměř současně vznikl i kanál Zvířetice on-line. Nabízel šanci zrealizovat mnoho zajímavých rozhovorů a vstupů. Začali jsme, hned po úvodním zahájení, vyhlášením soutěže pro děti s názvem Zvířetická pošta. Děti musely plnit úkoly zadané naší hraběnkou Eleonorou a zasílat nám v odpovědích fotografie svých obrázků a výtvorů. Vždy po týdnu jsme vybrali vítězné práce a odměnili je krásnou obálkou s kouskem zvířetického pokladu, které jim od nás odešly poštou. Zájem dětí byl skutečně veliký. Posílaly spolu s rodiči i krásné komentáře plné radosti ze soutěžení. V TIC se pracovalo současně na několika frontách a na svět se nejenom klubala videa, která se setkala s velkým ohlasem. Pozornost se musela však věnovat i praktickým věcem spojeným s areálem zříceniny. Zpětná vazba v podobě nadšeného ohlasu veřejnosti byla velkou motivací pro všechny zúčastněné. Za sebe musím říct, že bylo skutečně zajímavé být přítomná natáčení, a pak se za čas na výsledek podívat i z pohodlí domova. Za vším byla ukrytá usilovná práce mnoha lidí, střihačů, grafiků a učitelů. Jen díky snaze o perfektní organizaci bylo možné dodržovat termíny a stále plynule navazovat.

Teď tedy tato moje zajímavá zkušenost pomalu končí a vše, jak věřím, se brzy vrátí do normálu. Od 9. května je  informační centrum již otevřeno a já konečně poznám, jaké že to je, pracovat na hradě nebo zámku. Těším se na vše, co může nejen mně toto magické místo nabídnout.

Těším se i na Vás, milí čtenáři!

Eva Kosařová


Zvířetice on-line

Zvířetice on-line

Zvířetice on-line

 
Eva Kosařová

Eva Kosařová

 
Eva Kosařová

Eva Kosařová

 
 
13.5.2020 13:37:46 | přečteno 334x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load