Zvony pro Bakovsko

Zvony pro Bakovsko

Historická událost pro naše město se blíží. Přispět můžete koupí nádherného pamětního listu již nyní.

Milí přátelé,

Pořízení nových chrámových zvonů je pro každou obec, každé město a místo, událostí velkého kulturního a historického významu. Poslední zvony pro chrám svatého Bartoloměje v Bakově nad Jizerou byly ulity již před více než 100 lety, po vzniku naší republiky, a během druhé světové války roztaveny. A právě letos, na konci roku 2020, získá sv. Bartoloměj opět zvony nové.

Také propojení s další velkou událostí letošního roku na Bakovsku je přímo symbolické: Tento rok si totiž připomínáme velké výročí 300 let od požáru zámku Zvířetice, jehož architektem, stejně jako autorem přestavby bakovského kostela, byl českokamenický stavitel a purkmistr Petr Patzenhauer.

Ve spolupráci s bakovskou římsko-katolickou farností, s panem farářem Jiřím Veithem, od začátku roku připravujeme a nyní otevíráme veřejnou sbírku s podzimní kampaní "Zvony pro Bakovsko", ve které si část zvonu budete moci „adoptovat“ také Vy:

Přispět můžete koupí nádherných pamětních dotačních listů ve formátech A4+ a A5+ v hodnotě 1000 a 500 korun, které jsme pro Vás připravili. Získáte tak nejen dobrý pocit za přispění dobré věci, ale i krásnou památku na velkou historickou událost, která zůstane v paměti naší i budoucích generací. Zpracování pamětních listin jsme věnovali mimořádnou péči: Jsou navrženy v precizní grafice a kvalitě univerzitního diplomu, vytištěny na ručním papíře Conqueror z Anglie a uloženy v krásných designových obálkách na míru s motivem historického zákoutí u svatého Bartoloměje. Každý list je navíc číslovaný, takže získáte přesně zcela unikátní výtisk z limitovaného nákladu 100 kusů od každého listu.

Zakoupit si je můžete přímo na bakovské faře u p. faráře Veitha a na bakovském městském úřadě.

Za koupi a podporu nových zvonů děkujeme!

Vojtěch Dvořák, kampaň Zvony pro Bakovsko


Zvony pro Bakovsko - certifikát

Zvony pro Bakovsko

Zvony pro Bakovsko

 
Zvony pro Bakovsko

Zvony pro Bakovsko

 
Zvony pro Bakovsko

Zvony pro Bakovsko

 
 
21.9.2020 15:44:57 | přečteno 373x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load