Dětský den na Budách

Dětský den

Aniž jsme stačili zregenerovat a řádně se vzpamatovat z loňského úspěšného dětského dne, čas se s časem sešel a již bylo potřeba organizovat ten letošní. 

Odehrál se na hřišti stále populárnější osady Buda, a to 22. června. Tématem byla zvířátka ze zoo. A tak si nejen děti mohly vyzkoušet krmit žirafu, chytat stále hladové rybičky, skákat v pytli a přiblížit se tak údělu klokanů, chodit na chůdách a vyzkoušet si tak ladnou chůzi plameňáků, házet hladovému medvědu jídlo přímo do chřtánu či v neposlední řadě šplhat po laně a žebříku jako cvičená, ale klidně i necvičená opice. A jelikož bylo i přívětivé počasí, hřiště na Budách se velmi brzy hemžilo malými i většími návštěvníky. Děti se úkolů zhostily opravdu odvážně a nebojácně, a přistupovaly ke všem úkolům maximálně odpovědně. Odměnou jim pak byly různé pamlsky, či praktické předměty, jako kupříkladu reflexní pásek či tetovačka. Po splnění úkolů si pak děti vyzvedly hlavní dárek v podobě puzzle, které si samy mohly vymalovat. Samozřejmostí byla malinovka a párek v rohlíku. Největší úspěch však již tradičně slavila jízda na konících. Ti se vraceli do stáje zcela vyčerpaní. Včetně vodičů. Dále mohli návštěvníci obdivovat dravé ptactvo, které přivezli na ukázku sokolníci. Dravci si mohli děti i dospělí pohladit, či podržet na ruce. Také vystoupila taneční skupina TJ sokol Impuls Mnichovo Hradiště, která zapojila do svého vystoupení i přihlížející. A tak si mohli ti méně ostýchaví jedinci zatančit se skutečnými esy ve svém oboru. Po celou dobu neúnavně zahlcoval naše sluchové vjemy DJ Míla. Nechybělo ani dětmi tak milované malování na obličej. A jelikož po tak namáhavém odpoledni a některým i během, značně vyhládlo, byla připravená kýta na grilu a klobásky z udírny. Jinak nechybělo samozřejmě pivo. A kdo ještě stále neměl dost, mohl vydržet až do ranního kuropění, neboť od večera se starala o muziku a zábavu skupina Víkend.

Na závěr musíme ještě poděkovat všem, kteří se jakkoli na přípravě a samotném průběhu dětského dne angažovali a již teď se těšíme na příští rok a další dětský den.

Buďáci


Dětský den

Dětský den

Dětský den

 
Dětský den

Dětský den

 
 
18.7.2019 14:18:45 | přečteno 271x | magdalena.bulirova
load