Výlet do lesoparku Horka

Výlet do lesoparku Horka

Ke každoročnímu obecnímu výletu se občané osady Buda vydali z nádraží Bakov-město. Po nástupu do vlaku jsme se vydali směr Liberec. 

A až na pár drobných lapálií souvisejících s cestováním po železnici jsme byli za chvíli v Liberci. Zde jsme přestoupili na autobus a vyjeli do Světlé pod Ještědem. Výstup byl na zastávce Rozstání. Odtud pochodem do lesoparku Horka. Cesta vedla z kopce, což nejen děti uvítaly. Asi ani ne po kilometru jsme byli na místě a jelikož byl čas oběda, využili jsme služeb restaurace místního rozlehlého golfového klubu. Naštěstí se nikomu do jídla či pití nezatoulal žádný zbloudilý míček.

 Po obědě jsme již razili do lesoparku Horka. Některé děti si sice chtěly zkusit pár golfových odpalů, ale tento záměr byl jim rozmluven, a chtě nechtě se musely podvolit vůli rodičů.

 Hned u vchodu do lesoparku nás uvítala jeho 30 metrová maličkost obr Máza, který naštěstí spal. Jeho chrápání bylo slyšet až na Ještěd. Ale děti, bez špetky pochopení, svým výskáním obra probudily. Naštěstí i přes necitlivé procitnutí zůstal obr klidný. Děti po obrovi lezly, skotačily na jeho břiše, píchaly klacky do nosu, očí i uší, lechtaly na nohách, no prostě vše, na co si člověk vzpomene, když chce škádlit obra. Na obrův obdiv lze jen říci, že při tom všem nehnul ani brvou!

 Když se děti vyřádily, odebrali jsme se na naučnou stezku. Ta byla lemována tabulemi s různými rébusy, šiframi, hádankami, doplňovačkami, hlavolamy a nevím čím vším ještě. Zhruba v půlce mohly se děti poměřiti s ostatními zvířátky, obyvateli lesa, a to ve skoku do dálky. Všem to skákalo pěkně, a tak bylo o zábavu na pár chvil postaráno. Děti svými neuvěřitelnými výkony dokonce strhly i některé rodiče, kteří si také zaskákali.

 Na konci stezky bylo pak hřiště s prolézačkami, houpačkami, tvrzí a vílím domečkem. Tady se děti rozprchly a řádily. Také zde bylo lesní divadlo, kde si mohly děti vybrat z několika her a samy je hrát. Škoda, že nepanovala shoda ohledně výběru repertoáru. A tak chvíli hrál Hurvínek, do toho věštila kněžna Libuše a celé to představení sledoval z bezpečné vzdálenosti, ze hřbetu svého oře Vinettou. Ale protože každá zábava jednou končí, museli jsme se vydat na zpáteční cestu.

 O co lépe se nám šlo dolů, o to více jsme trpěli cestou vzhůru. Děti, náhle bez elánu, jen těžko hledaly motivaci do posledního stoupajícího kilometru.

 Na zpáteční cestě již tradičně každý vstřebával své zážitky po svém. A tak jsme šťastně a plni dojmů dorazili zpět do Bakova, potažmo do svých domovů.

 Velký dík patří svědomité a důkladné organizátorce, které za celý nádherný výlet vděčíme a již se těšíme na příští každoroční osadní výlet.

 OV Buda


Výlet do lesoparku Horka

Výlet do lesoparku Horka

Výlet do lesoparku Horka

 
Výlet do lesoparku Horka

Výlet do lesoparku Horka

 
 
14.10.2019 16:56:56 | přečteno 660x | magdalena.bulirova
load