Perníčky pro Mikuláše?

Advent 2019

Vůně perníčků, domácí vánočky a svařeného vína přilákala v sobotu 30.11. na rozsvícení vánočního stromečku občany obce Horka.

Nejprve jsme se sešli v našem „kulturáku“, kde si děti dle své fantazie ozdobily perníčky, které si sami před čtrnácti dny upekly. Pak bylo potřeba připravit ozdoby na vánoční stromeček, tentokrát si děti za pomoci rodičů nebo babiček vyrobily zvonečky a hvězdičky. Když nastal ten správný čas, šel se zdobit stromeček. Rozjařené oči dětí, když se stromeček rozsvítil, se nedají nikterak popsat.

Najednou nastalo ticho, z dálky bylo slyšet zvonění zvonečků, které se přibližovalo. Dětská srdíčka začala bušit rychleji a najednou je už viděli. Mikuláš a dva andílkové se blížili ke stromečku, kde už čekaly děti. Ale kde jsou čerti? Snad byly děti tak hodné, že nepřijdou. A najednou tu byl – čert, který táhl vozík plný dárků. Za krásnou básničku si každý odnesl svůj balíček plný dobrot. Vánoční atmosféru si užili i naši senioři a s radostí jim vlastní se fotili u vánočního stromečku.

Stromeček svítí, mikulášské dárky jsou rozdány – advent může začít. Přejeme Vám, abyste si svátky vánoční užili v kruhu svých blízkých tak pohodově, jako my jsme si užili poslední listopadovou sobotu.

Občané obce Horka


Rozsvícení vánočního stromečku

Advent 2019

Advent 2019

 
Advent 2019

Advent 2019

 
Advent 2019

Advent 2019

 
Advent 2019

Advent 2019

 
 
16.12.2019 10:53:55 | přečteno 210x | magdalena.bulirova
load