Slavnost k výročí republiky

Přednáška

V sobotu 22. 9. 2018 se v Muzeu Bakovska konala přednáška o historii regionu. Akci zahájil pan starosta Radim Šimáně a poté dostal slovo Vojtěch Dvořák, který svůj výklad doprovodil velkoplošnou obrazovou projekcí. 

Poté nám rychtářka Staroslavné obce baráčníků z Trenčína, paní Lubislava Bednářová, vyprávěla o historii baráčníků. Našemu muzeu byl při této příležitosti slavnostně předán jejich krásný vyšívaný prapor, který převzal pan starosta.

Na závěr večera jsme slavnostně odhalili velkou desku bakovských dějin ve vestibulu knihovny. Desku vytvořil Vojtěch Dvořák společně s grafikem Lukášem Řípou.

Výročí vzniku naší republiky jsme v neděli 23. 9. připomněli také krásnou prohlídkou centra Bakova nad Jizerou s vizualizacemi, kterou připravil a provedl Vojtěch Dvořák.

Odhalili jsme tajemství nejstarších dějin Bakovska na staré bakovské návsi u kostela a podobu bakovského náměstí za doby první Československé republiky.

Návštěvníci si také odnesli dvě pamětní pohlednice k výročí republiky, které můžete získat v městské knihovně a v Muzeu Bakovska.

Taťána Dvořáková
vedoucí městské knihovny

Přednáška o historii regionu

Přednáška

Přednáška

 
Přednáška

Přednáška

 
Přednáška

Přednáška

 
Přednáška

Přednáška

 
Přednáška

Přednáška

 
Přednáška

Přednáška

 
Přednáška

Přednáška

 
 
18.10.2018 19:47:42 | přečteno 291x | magdalena.bulirova
load