Historiáda 2016

Historiáda

Ve dnech 28. až 29. dubna se konal XVIII. ročník dvoudenní dějepisné soutěže badatelských školních týmů - Historiáda. 

Čtyřčlenný tým dětí ze ZŠ Bakov nad Jizerou se účastní již tradičně, a tak nemohl chybět ani letos, přestože tentokrát se musel vypravit až na Jižní Moravu. Pořadatelem a hostitelem se totiž stala ZŠ Svatobořice - Mistřín nedaleko Kyjova; jako každoročně za vydatné podpory zakladatele a hlavního tvůrce soutěže Mgr. Jana Bauera a jeho agentury Hobit.

Naši dějepisní nadšenci ve složení: Karolína Šubrtová z 6. A, Anna Marie Chrenková ze 7. A, Daniel Adam z 8. B a Jiří Novotný z 9. A porovnávali své znalosti a dovednosti z oblasti historie s dalšími 18 týmy z celé České republiky. Kromě plnění rozličných úkolů, při kterých museli soutěžící prokázat nejen vědomosti, ale i organizační a komunikační schopnosti, rychlost a fyzickou připravenost, byl nachystán bohatý doprovodný program: prohlídka zámku Milotice, vystoupení folklórního souboru a návštěva skanzenu ve Strážnici.

I když na stupně vítězů reprezentanti naší školy v silné konkurenci nedosáhli, rozhodně si jejich výkony zasluhují veliké pochvaly. Počínali si svědomitě a statečně při plnění všech soutěžních úkolů, a to i navzdory viróze jedné členky týmu. Po opadnutí únavy a vyčerpání z náročné akce zůstal dobrý pocit z odvedené práce, obohacení o nové zážitky a bohaté zkušenosti. Historiáda je především o radosti z poznání a dějepisném nadšení organizátorů i účastníků, a to bezpochyby i tento ročník skvěle potvrdil.

Závěrečnou tečkou budiž nám všem motto letošní Historiády: "Kdo přejde po mostě minulosti s hrdostí a pokorou, najde na jeho konci moudrost. "

 Mgr. Ivana Míšková

Historiáda

Historiáda

Historiáda

 
Historiáda

Historiáda

 
Historiáda

Historiáda

 
Historiáda

Historiáda

 
Historiáda

Historiáda

 
Historiáda

Historiáda

 
Historiáda (67)

Historiáda (67)

 
 
29.6.2016 21:49:33 | přečteno 822x | magdalena.bulirova
load