Jubilejní 10. ročník závodu horských kol Pohár města Bakova n. J. klepe na dveře

foto3

Pořadatelé z cyklistické formace Bike and Ski Bakajda od začátku letošního roku pilně pracují na přípravě již 10. ročníku tohoto oblíbeného závodu a těší se, že stejně jako v minulých letech dorazí do bakovského Volnočasového areálu stovky nadšených mladých cyklistů a také diváků. 

Víkendový program je vystavěn podle osvědčeného scénáře, jehož základem zůstávají závody horských kol pro všechny mládežnické věkové kategorie i dospělé, ale zároveň je pro letošní rok obohacen několika zajímavými novinkami.

Tou první je zařazení závodu seniorských kategorií do seriálu MTB Haven Series, které, věříme, přiláká na start další bikery z širšího okolí. Závody zařazené do této série vypuknou již během pátečního podvečera, tak je nepropásněte!

Sobota bude věnována borcům od 1 do 18 roků. Hlavní programovou osu tvoří závody cross country v jednotlivých věkových kategoriích.

Vedle XCO závodu jednotlivců pro všechny kategorie budou opět na programu i štafety. Osvědčuje se zařazení rodiče do štafety mladší kategorie a tak milí rodičové trénujte a chystejte se na toto prestižní klání!

Myšlenkou společného sportování dětí a jejich rodičů chceme podpořit druhou z letošních novinek. Bude jí orientační závod dvojic dítě - rodič, který se uskuteční v bezprostředním okolí našeho města, zejména směrem do „Ostrova“. Svou délkou a mírnou náročností bude vhodný i pro nejmenší děti ve věku cca 5 let, které již zvládnou samostatnou jízdu na kole pod dohledem jednoho ze svých rodičů. Slibujeme si, že bude stejně atraktivní jako ostatní disciplíny a možná se pro některé z dětí, které třeba nemají nejvyšší ambice v XCO závodech, stane zajímavou alternativou. Více o orientačním závodu se dočtete v propozicích na webové stránce závodu.

Naopak dostatek adrenalinu si užijí ti, kteří se postaví na startovní rampu závodu ve sprintu – eliminátoru, který samozřejmě bude součástí programu i letos.

Vedle samotného závodění se můžete těšit na řadu doprovodných atrakcí i aktivit cyklistického i necyklistického charakteru. Pro nejmenší špunty je určeno pohádkové putování připravené učitelkami bakovské MŠ.

Ti o trochu zkušenější to mohou vyzkoušet se slack lajnou a všem budou i letos radit s bikovou technikou přední čeští rideři nedávné minulosti Tomáš Truntschka a Mario Nebesář.

Účastnící mohou počítat s tím, že během dne bude zařazeno setkání s velmi zajímavou osobností, tentokrát z cyklisticko-cestovatelského světa.

Závod je letos předposledním podnikem MTB dětského seriálu Spinfit Cup, takže bitvy o pořádný příděl bodů do celkového pořadí budou vrcholit!

Pro bakovské děti je připravena soutěž o titul Mistr Bakova, která se bude vyhlašovat v hlavních závodech XCO ve většině věkových kategorií. Ceny obdrží i závodníci, kteří se v této soutěži umístí na 2. a 3. místě

Tento sportovní podnik se těší trvalé přízni vedení města Bakova nad Jizerou a mnoha velkorysých sponzorů, za což jim samozřejmě patří poděkování! Především díky této podpoře mohou účastníci i letos počítat s bohatou tombolou a hodnotnými cenami pro nejlepší závodníky v každé kategorii. Medaile a poháry pro ty úplně nej jsou samozřejmostí! V nejstarších kategoriích chtějí pořadatelé přilákat na start, stejně jako v celé dosavadní historii závodu, pokud možno co nejkvalitnější závodníky. Mnozí ze závodníků, kteří se bakovského závodu účastní již od téměř prvních ročníků, jsou dnes reprezentanty ČR v kategoriích juniorů nebo vyšších.

Kromě výše uvedených novinek nalezne každý z účastníků ve své „startovní tašce“ překvapení. Jaké neprozradíme, ale můžete se těšit na originální součást sportovního oblečení, vyrobenou v limitované sérii speciálně pro jubilejní 10. ročník Poháru města Bakova a chystají se i další originální překvapení!

Bikerky a bikeři, příznivci sportu, zapište si do notýsků víkend 4. - 5. září. Těšíme se na vás ve Volnočasovém areálu v Bakově nad Jizerou!

Program, propozice a další aktuální informace naleznete na www.poharbakova.cz

Za tým pořadatelů

Petr Šulc

Pozvánka

Pohár města Bakova 2015

Pohár města Bakova 2015

 
 
19.8.2015 12:12:23 | přečteno 668x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load