Ve vodě nežijí jen vodníci

Malí rybáři

RS, z. s., MO Bakov nad Jizerou dne 16. 5. 2017 uspořádala akci s názvem „Ve vodě nežijí jen vodníci“ pro žáky prvních a druhých tříd bakovské základní školy.

 

Událost se konala v bakovském Volnočasovém areálu, na revíru 411 191 BAKOV 2 Koupaliště za podpory Ministerstva zemědělství a Středočeského kraje.

V 8.15 h. přivítal celkem 60 žáků prvních tříd náš jednatel Jan Dvořák a hlavní organizátor Tomáš Masaryk, jenž měl celou akci na starost, a který dětem i učitelkám předal informace o programu.

Žáci po skupinkách navštívili postupně celkem 6 stanovišť, kde se učili poznávat naše sladkovodní ryby a vodní živočichy, na dalším místě si sami ulovili bílou rybu na plavanou, trénovali nahazování kapky na terče, díky spolupráci s bakovskými dobrovolnými hasiči se svezli na motorovém člunu, trefovali se tenisáky do tematického terče s vodníkem a nakonec kreslili krásné obrázky vodníků nebo ryb.

Dostali občerstvení a také dárky od Středočeského územního svazu. V 10 hodin se k žákům z prvních tříd přidalo ještě dalších 40 starších spolužáku tříd druhých. Se skupinou prvňáčků jsme se rozloučili v 10. 40, s druhou skupinou v 11.30 h.

Žákům jsme na závěr představili možnosti, jak se přihlásit do rybářského kroužku, kde by mohli navázat na dnešní zkušenost. Na dětských tvářích bylo vidět nadšení z pobytu u vody na čerstvém vzduchu a my věříme, že se nám povedlo upevnit vztah k přírodě u těch nejmenších.

Jan Tomec, MO Bakov n. J.

Ve vodě nežijí jen vodníci

Malí rybáři

Malí rybáři

 
Malí rybáři

Malí rybáři

 
Malí rybáři

Malí rybáři

 
Malí rybáři

Malí rybáři

 
 
12.6.2017 21:06:11 | přečteno 412x | magdalena.bulirova
load