Chovatelská sezóna 2015 začala

Kuřátka první letošní odchov

I když to na začátku dubna na jaro rozhodně nevypadalo, tak i přesto je nová chovatelská sezóna již v plném proudu. Králíkárny jsou již obsazené mladými králíčky, líhně a odchovny nepřetržitě ohřívají vejce či právě vylíhlá kuřátka na tu správnou teplotu a také na holubnících již panuje čilý ruch při krmení nových holoubat.  

Všichni zapálení chovatelé jsou plni očekávání toho, co tato nová sezóna přinese. Zda se podaří odchovat špičkové jedince a dosáhnout s nimi třeba i nějakého úspěchu. Osobně si nejvíce užívám pohledu na zdravá a vitální zvířata, která přispějí k rozvoji mého chovu či chovů ostatních chovatelů.

Členové naší ZO však nezaháleli ani přes zimu, postupně jsme si opravili nevyužívanou místnost v chalupě ČSCH. Výsledkem tak je sice malá, ale celkem útulná klubovna. První zatěžkávací zkouškou prošla 29. 3. 2015 při výroční členské schůzi. Také bychom rádi zviditelnili naši činnost na internetu, a tak jsme vytvořili nové webové stránky. S touto aktivitou jsme na začátku a doufáme, že se nám postupně podaří vytvořit zajímavý zdroj informací pro chovatelskou i laickou veřejnost. Zájemci je mohou zhlédnout na adrese http://zo-csch-bakov-nad-jizerou.webnode. cz/ popř. použít odkaz na stránkách města v sekci „dění ve městě - zájmové spolky“ https://www.bakovnj.cz/cs/deni-ve-meste-a-okoli/zajmove-a-sportovni-spolky/cesky-svaz -chovatelu/.

Závěrem informace ohledně výkupu králičích kožek. Omlouvám se všem za neuskutečněný výkup v neděli 29. 3. 15. O tom, že nebudeme moci výkup provést, jsem se dozvěděl ve čtvrtek dopoledne. Zrušení akce pak bylo vyhlášeno v pátek městským rozhlasem, za což musím paní Pavlíkové upřímně poděkovat. Momentálně náš smluvní partner Tonak a. s. zpřísňuje pravidla a zároveň omezuje výkup. V tuto chvíli zatím přesně nevíme, jak se bude situace vyvíjet. Žádáme proto všechny zájemce, kteří chtějí i nadále odprodávat králičí kožky naší organizaci, aby se raději před plánovaným termínem výkupu (26. 4. 2015) informovali telefonicky. Případně můžete také zhlédnout novou vitrínu na naší chalupě v Jizerní ulici, kde budou informace ohledně výkupu také zveřejněny. Děkuji za pochopení a zachování přízně.

S chovatelským pozdravem

Petr Cach – předseda ZO ČSCH


Sezóna 2015

Kuřátka první letošní odchov

Kuřátka první letošní odchov

 
Nová klubovna ČSCH

Nová klubovna ČSCH

 
Výroční členská schůze ČSCH

Výroční členská schůze ČSCH

 
 
16.4.2015 9:07:34 | přečteno 752x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load