Krátké ohlédnutí za letošní výstavou drobného zvířectva

Nejlepší zvíře výstavy

Poslední srpnový víkend se v Bakově nad Jizerou konala řada kulturních a společenských akcí. Jednou z nich byla také místní výstava drobného zvířectva. Ta letošní byla rozšířena o expozici okrasných holubů a návštěvníci tak mohli zhlédnout zástupce ze všech tří hlavních odborností Českého svazu chovatelů. 

Výstavu obeslalo téměř 40 vystavovatelů nejen z blízkého okolí, ale také ze vzdálenějších míst. Vystaveno bylo na 180 ks králíků 27 plemen, přes 50 ks vodní a hrabavé drůbeže ve 21 voliérách a celkem 50 ks holubů 15 plemen a barevných rázů. Letošní výstavy se zúčastnilo několik mladých chovatelů, kteří vystavili své celkem zdařilé odchovy. Na nejúspěšnější zvířata obdrželi jejich chovatelé čestné a věcné ceny v podobě zvířetické keramiky a krmení.

Skoro polovina vystavených králíků byla nabídnuta k prodeji a řada návštěvníků této možnosti využila. Téměř 40 ušáků změnilo během výstavy svého majitele. Prodáno bylo i několik kohoutů a slepiček. Holubi na prodej nebyli, ale o ty mezi veřejností většinou velký zájem nebývá.

Výstavu navštívilo přes 370 návštěvníků a nespočet dětí. Pro ty byla kromě zvířat připravena opět bohatá tombola, kde bylo možno tak jako vloni vyhrát řadu hodnotných výher a také živá zvířátka. Největší zájem byl o morčata a andulky, ale postupně si šťastní výherci odnesli do svých domovů také hrdličky, holubi, kohoutky, křečky i kotě.

Snad jediným mínusem bylo počasí, které nás celý víkend pěkně potrápilo. Taková vedra snášejí zvířata velmi špatně a i pro nás jako pořadatele to nebylo nic jednoduchého. Věříme však, že se všem návštěvníkům letošní výstava líbila a doufáme v zachování přízně. Vždyť tyto akce se dělají právě pro návštěvníky, a čím více jich přijde, tím více se budeme snažit výstavy vylepšovat a zpestřovat. Budeme se tedy těšit na setkání i v roce 2016.

Za výstavní výbor a celou ZO ČSCH Petr Cach 

Výstava drobného zvířectva

Krátce po otevření výstavy

Krátce po otevření výstavy

 
Krátce po otevření výstavy

Krátce po otevření výstavy

 
Nejlepší kmen drůbeže

Nejlepší kmen drůbeže

 
Nejlepší zvíře výstavy

Nejlepší zvíře výstavy

 
Prodej tomboly

Prodej tomboly

 
Průběh posuzování

Průběh posuzování

 
Že by nový chovatel

Že by nový chovatel

 
 
14.10.2015 18:45:41 | přečteno 654x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load