Okresní chovatelská soutěž v Dobrovici 2015

Členové ZO na okresní soutěžní výstavě v Dobrovici

Dlouhodobou tradicí v mladoboleslavském okrese je Okresní chovatelská soutěžní výstava v Dobrovici. Tato výstava je pořádána na začátku ledna a soutěží se s dospělými zvířaty odchovanými v uplynulém roce. 

Jednotliví chovatelé soutěží buď s třemi králíky, nebo s třemi holuby, anebo s kmenem drůbeže (1 kohout a 2 slepičky) vždy jednoho plemene a barevného rázu. V soutěži základních organizací se soutěží s pěti králíky, čtyřmi holuby a dvěma kmeny drůbeže (každý jiného plemene). Tak jako každý rok i letos jsme se této soutěže zúčastnili a vystavili naše nejlepší zvířata. Celkem 81 chovatelů z celého okresu MB vystavilo více než 400 králíků, 120 holubů a téměř 80 ks drůbeže. Naši bakovskou ZO reprezentovalo 7 členů, z toho 2 mladé chovatelky. Vystavili jsme celkem 43 králíků, 19 holubů a 6 ks drůbeže.

V každé odbornosti byla vyhlášena nejlépe oceněná zvířata dle počtu získaných bodů. V odbornosti králíků se 4 naši členové umístili mezi 20 oceněnými: 9. místo př. Horák 285b, 13. místo př. Cach 284b, 15 - 16. místo př. Hájek 284b a 20. místo př. Kocourek 283, 5b. Jelikož mezi prvním místem (286b) a zmíněným dvacátým místem př. Kocourka je rozdíl pouhých 2, 5bodu, jsem přesvědčen o tom, že se můžeme rovnat s těmi nejlepšími chovateli nejen v našem okrese.

V odbornosti drůbeže získal př. Kocourek s plemenem Rýnská černá 1. místo 283, 5b a potvrdil tak předchozí výborná ocenění z jiných výstav. V odbornosti holubů získala Lenka Kocourková s plemenem Česká čejka modrá 2. místo 284b a rovněž potvrdila výbornou kvalitu svého chovu. V soutěži základních organizací jsme potom obsadili toto umístění: Králíci – 1. místo 476b (z 10 soutěžících ZO), holubi – 4. místo 376b. V odbornosti drůbeže jsme se bohužel neumístili z důvodu malého počtu vystavených zvířat. Doufejme, že příští rok bude lepší.

Touto okresní soutěžní výstavou jsme téměř ukončili výstavní sezónu 2014 a myslím, že dle dosažených výsledků na výstavách byla velmi úspěšná. Je potřeba však konstatovat, že za těmito úspěchy stojí především příchod dlouholetých a velmi zkušených chovatelů ze ZO Kněžmost a ZO Kosmonosy. Snad se časem najdou i další zájemci o tento zajímavý, ale velmi náročný koníček. Rok 2014 by mohl být příslibem, když o členství v naší ZO ČSCH zažádali dvě nové chovatelky mladších ročníků.

Za ZO ČSCH Petr Cach 

12.1.2015 16:28:52 | přečteno 888x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load