140 let divadelního spolku „Tyl“ v Bakově nad Jizerou

Hrobka s vyhlídkou

... aneb Přijďte do divadla!

ikona souboruPozvání do divadla

Oslavte tak s námi 140 let divadelního spolku „Tyl“ v Bakově nad Jizerou

5. února to bude přesně 140 let od ustavující schůze Divadelního spolku Tyl v Bakově nad Jizerou. Rozhodli jsme se, že toto výročí oslavíme celoročním programem divadelních představení ochotnických spolků, které jsou bakovským divákům již dobře známé – na „prknech“ bakovského divadla vystoupí např. mnichovohradišťský DS Tyl, mladoboleslavští herci z Divadýlka na dlani, ale představí se zde i spolky nové, které vystoupí v Bakově poprvé – např. uvidíme ochotníky z Dobřichovic, z Karlštejna, divadelní divy z Turnova a další.

V září pak plánujeme celodenní slavnost, kdy sehrajeme premiéru nově nastudované hry a kdy společně zavzpomínáme na „divadelní kusy“, které byly v Bakově a okolí uváděny od roku 1873 až dodnes. Připomeneme si i naše přátele ochotníky, kteří tvořili historii bakovského divadla především ve 20. století.

O všech představeních a připravovaných akcích budete včas informováni na našich webových stránkách: www.divadlobakov.cz nebo na facebooku: Divadelní sdružení Tyl

nebo v místním tisku. Vstupenky bude možné zarezervovat na emailové adrese: divadlo.bakov@seznam.cz nebo zakoupit na místě v divadelním sále Radnice na bakovském náměstí přímo před představením.

Letošní divadelní sezónu jsme již zahájili dle diváckých ohlasů úspěšně 28. prosince 2012 premiérou divadelní hry Klinika dr. Řezníčka. 4. ledna 2013 jsme ji reprízovali, vždy v úplně vyprodaném sále Radnice.

Něco málo z historie:

Počátky bakovského divadla spadají až do třicátých let 19. století.  Tehdy zde pod vlivem mnichovohradišťských a bělských ochotníků nacvičili místní nadšenci Klicperův Divotvorný klobouk. Premiéra se uskutečnila 26. prosince 1836. Až na přelomu let 1872 a 1873 bylo rozhodnuto, že bude založen divadelní spolek. Ustavující schůze se konala 5. února 1873. Prvním ředitelem spolku se stal Augustin Fibiger. Pod jeho vedením bylo do roku 1879 sehráno na 40 her autorů Tyla, Šamberka, Stroupežnického, Turnovského aj. (Bakovsko, listopad 2003)

Na co se tedy můžete již teď těšit?

13. 4. 2013 se nám představí dobřichovští ochotníci, a to s muzikálovým představením Světáci, kde v jedné z hlavních rolí vystoupí Jan Rosák 

ikona souboru ikona souboruOstatní představení

Ať žije divadlo! Zachovejte nám svou přízeň v roce 2013!  
Za bakovské ochotníky Martina Masopustová

4.2.2013 11:34:51 - aktualizováno 22.2.2013 15:31:42 | přečteno 1054x | magdalena.bulirova
load