Bakov n nabitém zimním turnaji uspěl

Umělka

V sobotu 6. března skončil fotbalový zimní turnaj v Lomnici nad Popelkou, který se hrál od 21. ledna. Všechny zápasy se konaly na místní umělé trávě. Každý víkend postupně odehráli svěřenci Jaroslava Kamenického sedm zápasů, které byly součástí přípravy na jarní fázi soutěže.  

Soupeři byli ze sousedních krajských soutěží, z Liberecka a Královéhradecka. Převážně to byla mužstva z vyšší soutěže (Krajský přebor, I. A třída). Pouze Miletín hraje v Královéhradeckém kraji stejnou I. B třídu, jako Bakov ve středních Čechách.

Začátek turnaje nám utekl. První dvě kola nás soupeři přehráli (domácí Lomnice 1:4 a Sobotka 2:4). Branky padaly do naší sítě hlavně po standartních situacích. Ve třetím utkání jsme se chytli a vítězství nad „krajským“ Železným Brodem (5:4) odstartovalo pro nás výsledkově druhou lepší část turnaje. Poté sice přišla prohra se suverénním FK Přepeře (1:4), ale trenér Kamenický ji přijal a ocenil, že soupeř předvedl nejlepší fotbal, a my jsme si proti němu byli schopni vytvořit mnoho šancí. Jinak naše impotence při zakončování se vinula jako červená niť napříč celým turnajem.

Turnaj v konkurenci silných týmů nakonec dopadl pro nás dobře. I když hra pokulhávala, hlavně směrem dozadu. Obrana v prvních čtyřech kolech obdržela 16 branek, což znamenalo odstrašující průměr 4 góly na zápas! Naopak radost dělal trenérovi Milan Mlynka. Se 7 zásahy se objevil v horních patrech turnajové střelecké soutěže a potvrdil, že v přípravných zápasech mu to tam padá. Vysoký počet vypracovaných brankových příležitostí v každém zápase, vyrovnané partie se silnějšími týmy a konečný turnajový pohár za třetí místo vysílá z kabiny A - týmu pozitivní signály. Tak snad na jaře dojde k prolomení bodového půstu a Bakov začne tabulkou stoupat stejně tak, jako to bylo v tomto turnaji, jenž se ze dna tabulky nakonec vyšplhal až na 3. místo.

Roman Vaněk

Zimní turnaj Lomnice n. P.

Výsledky zimního turnaje v Lomnici n  P

Výsledky zimního turnaje v Lomnici n P

 
 
10.3.2017 9:32:10 | přečteno 289x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load