Čtvrtý ročník, čtvrtý vítěz

Společné foto

Turnaj dopředu nezná favorit. V rámci předvánočního shonu přijde vhod na chvíli vypnout.

Možnosti odreagování využily čtyři desítky amatérských nadšenců, a přihlásily se na 4. ročník klubového turnaje RYCHTA OPEN 2016 v ping- pongu, který opět pořádal SK Bakov- oddíl kopané v trenčínské restauraci. Odstartování maratonu zápasů bylo naplánováno poslední adventní neděli na 9 hodin. Díky čtyřem stolům proběhla základní vyřazovací část celkem svižně, a krátce po poledni byla známá jména nejlepších 16 hráčů, kteří postoupili do hlavního turnaje.

Letos se k radosti organizátorům zvýšil počet žen. Ke dvěma loňským účastnícím přibyla jedna jejich kamarádka a celou akci tak zpříjemnily. Startovní listinu omladil desetiletý Adam Bejda. A nevedl si vůbec špatně. Několik o generaci starších soupeřů skončilo na jeho pálce. Nejstarším účastníkem se stal Karel Wollman, díky jehož účasti byly zastoupeny všechny věkové kategorie.

Všichni přihlášení (41 hráčů) byli před turnajem rozřazeni do 7 základních skupin. Nejúspěšnějších 14 hráčů z předchozích let bylo nasazeno do skupin A - G. Loňský vítěz Vladimír Sedláček byl nasazen jako číslo 1, vítěz z roku 2013 Jan Resl byl číslo 2, atd. Ostatních 27 jmen bylo do skupin dolosováno.

Přehled dosavadních vítězů:

2013 Jan RESL – poražený finalista Karel Smutný

2014 Tomáš SEDLÁČEK (Jičín) – Luboš Brodský

2015 Vladimír SEDLÁČEKTomáš Chromý

Ze základních skupin postupovali automaticky první dva. Osmifinálovou šeskultura

tnáctku hlavního turnaje doplnili pak dva nejlepší ze třetích míst. Z nováčků turnaje ukázal své kvality Jan Kavan starší, jenž drtil jednoho svého soupeře za druhým. Postup do dalších bojů si černý kůň turnaje zajistil ziskem druhé příčky, což se stalo na úkor nasazeného Michala Kühnela. Prohru utrpěl pouze od pozdějšího vítěze. V ostatních skupinách k překvapení nedošlo.

Pavouk: Hlavní turnaj

Pavouk turnaje, obrázek se otevře v novém okně

Turnaj vyhrál Petr Fanta. Vloni mu vystavil stopku již ve čtvrtfinále Jan Resl. Letos právem převzal putovní pohár a zlatou medaili, poněvadž jeho příprava na prosincový turnaj začala mnohem dříve, než-li jeho rivalům, i když někteří šli na turnaj, jak se lidově říká „z voleje“. Fanta neponechal nic náhodě, a na turnaj si pořídil novou pálku, se kterou, jak potvrzují výsledky, všem vytřel zrak. Již podruhé skončil poražen ve finále Karel Smutný. Loňského vítěze Vladimíra Sedláčka vyřadil letos již ve čtvrtfinále právě Smutný.

Turnaje se pravidelně účastní téměř stejní hráči. Skutečnost, že se každý rok na putovní pohár pro vítěze zapisuje jiné jméno, vypovídá o vyrovnanosti amatérských hráčů. Ostatní berou účast sportovně, s velkým nadhledem, a to po „Coubertinovsku“ – Nebylo důležité vyhrát, ale zúčastnit se!

Všem čtenářům Bakovska přejí v následujícím roce fotbalisté SK Bakov hodně štěstí, zdraví a pohodu, ať vše, do čeho kopnete, má smysl, a rozehraný mač na rodinném či pracovním hřišti skončí vaším vítězstvím za tři body...