Fotbalisté pořádali již 2. ročník vánočního turnaje ve stolním tenise

vánoční turnaj

V čase, kdy plně vrcholí přípravy na oslavy nekrásnějších svátků v roce, uspořádali bakovští fotbalisté již druhý ročník klubového turnaje v ping - pongu. I v letošním roce byl zájem opravdu velký, o čemž svědčí čtyři desítky přihlášených hráčů.  

Vzhledem k tak velkému počtu hráčů se nesměly turnajové přípravy podcenit. Především bylo nutné zabezpečit více hracích stolů. Vysoký počet účastníků totiž znamená větší počet zápasů. Jen v šesti základních skupinách počet vzájemných zápasů přesáhnul číslovku 100. A vyřazovací část měla na programu dalších 20 zápasů. Proto bylo nutné přidat ke dvěma stolům, které jsou na trenčínské Rychtě trvale umístěny, další tři. A pět stolů rychlý průběh turnaje již zajistilo. Start ping - pongového maratonu byl stanoven na Zlatou neděli v 10 hodin. Celkem 40 hráčů bylo rozděleno do šesti skupin A - F. Aby bylo spravedlnosti dosaženo, museli se ti nejlepší roztřídit. A tak dvanáctka nejlepších z minulého ročníku byla po dvojicích nasazena do jednotlivých skupin, a zbytek přihlášených rovnoměrně zaplnil volná místa v sedmičlenných skupinách. Na seznamu přihlášených byli převážně hráči (dospělí i dorostenci), trenéři a funkcionáři SK Bakov. Ty pak doplnili jejich přátelé a kamarádi. Svá nebezpečná podání a smeče přijeli ukázat na Rychtu například Ota Král z Bílé Hlíny a Tomáš Sedláček z Jičína. Jako odreagování od ploten pojali nedělní turnaj bakovští kuchaři Dan Mikula a Zdeněk Juřica. A celkový seznam účastníků završili Lukáš Korel a Tomášové Čermák a Tyl. Nejstarším hráčem turnaje byl sekretář klubu Karel Wollman.

vysledky, obrázek se otevře v novém okně

V základních skupinách si to rozdal každý s každým o dvě (tři) postupová místa. Hrálo se na dva vítězné sety s tím, že výsledek 2:0 byl oceněn 3 body. Pokud výsledek skončil 2:1, bral vítěz 2 body a poražený za uhraný set 1 bod. Do pavouka hlavního turnaje se pak probojovali automaticky z každé skupiny první dva nejlepší. Šestnáctku osmifinalistů ještě doplnili 4 nejlepší na třetích místech.

Již průběh první poloviny turnaje ukázal, že někteří nenasazení, to jest neúspěšní z předchozího ročníku, během roku poctivě trénovali a svůj topspin vylepšili natolik, že ve své skupině favority předčili - jako například nenasazený Tomáš Chromý, který se probojoval až do semifinále. Mezi šestnáctku nejlepších se ještě na úkor nasazených dostali Ota Král, Dan Mikula, Tomáš Čermák a Roman Vaněk.

Ovšem všechny jmenované svým ping - pongovým uměním zaskočil Tomáš Sedláček z Jičína, jenž prošel turnajem jak pomyslný „nůž máslem“ a v divácky velmi zajímavém finálovém souboji porazil o generaci staršího učitele tělesné výchovy a zeměpisu pana Luboše Brodského. Bronzovou medaili si po zápase poražených semifinalistů na krk pověsil Jan Resl, který díky semifinálové prohře právě s vítězným Sedláčkem neobhájil loňský titul.

hlavni turnaj, obrázek se otevře v novém okně

Sportovně laděnou adventní neděli si všichni účastníci turnaje chválili a brali ji jako rozptýlení v zimní tréninkové přestávce. Vítané předvánoční setkání spoluhráčů a kamarádů zakončili v podvečer pokojným návratem ke svým manželkám a přítelkyním, a radostně a plni elánu jim pak následný den pomáhali v přípravách na vánoční svátky.

Poděkování patří všem, kteří se na organizaci turnaje podíleli, restauraci Rychta za připravené občerstvení a sportovnímu centru GALAXIE za sponzorský dar, jenž obdržel jeden z oceněných hráčů.

Sportovní klub Bakov nad Jizerou - oddíl kopané přeje všem čtenářům Bakovska šťastný a spokojený rok 2015, pevné zdraví a především mnoho sportovních úspěchů.

Roman Vaněk 

2. ročník klubového turnaje v ping - pongu

vánoční turnaj

vánoční turnaj

 
vánoční turnaj

vánoční turnaj

 
vánoční turnaj

vánoční turnaj

 
vánoční turnaj

vánoční turnaj

 
vánoční turnaj

vánoční turnaj

 
vánoční turnaj

vánoční turnaj

 
vánoční turnaj

vánoční turnaj

 
 
12.1.2015 11:31:53 | přečteno 764x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load