Fotbalisté vyměnili kopačky za montérky

Výměna dlažby

Sportovní areál V Podstrání prošel za poslední roky velkými změnami. K nejnovějším patří například nové bezpečné zábradlí s lavičkami pro diváky, které od loňského podzimu lemuje hlavní hrací plochu. Ani letos jsme nezaháleli a začít s dlouhodobým záměrem výměny staré dlažby přispěla i vynucená fotbalová pauza způsobená celosvětovou pandemií. 

Pustili jsme se tedy s chutí do dalšího zvelebování městského fotbalového areálu, a tentokrát jsme se zaměřili na výměnu betonové dlažby před klubovou budovou. Stávající betonová dlažební kostka 50x50cm byla zašlá, s rozjíždějícími se spárami nebezpečná, především pro pohyb dětí - nejedno zaklopýtnutí skončilo v nejlepším případě odřeným kolenem. Od konce května je tomu však jinak, fotbalisté se nyní mohou pyšnit novou rovnou zámkovou dlažbou v šedo-žlutém provedení…

Investici do nově vydlážděné plochy o velikosti 440m² snížil fotbalový klub na minimum. Stejně jako v předchozích projektech jsme se rozhodli pustit do realizace vlastními silami. Zpočátku se na „místě stavby“ střídali pouze jedinci, bylo nutné dodržet v té době vyhlášená vládní nařízení týkající se pandemie COVID-19. Po uvolnění opatření se poté práce rozeběhly naplno. Během prvních týdnů se odehrály nejtěžší a nejnáročnější práce, musela se naložit a odvézt stará dlažba, její váha přesahovala 40 tun, a zároveň třemi kamiony dopravit na místo na 46 paletách dlažba nová. V průběhu přípravy nového podkladu se vyskytly nečekané komplikace v podobě neprostupného kanalizačního vedení z 50. let. Kameninový svod odvádějící dešťovou vodu ze střechy byl pod budovou nefunkční a podmáčel plochu přímo před vstupem do kabin.

Ovšem ani tyto problémy nezastavily partu nadšenců, kteří postupně směřovali k vytyčenému cíli.

Po téměř měsíčním každodenním úsilí byl úkol úspěšně dovršen, přičinilo se 49 aktivních členů klubu, kteří odpracovali ze svého volného času přes 700 brigádnických hodin. Vedení klubu by rádo na tomto místě poděkovalo nejen jim, ale také panu starostovi a místostarostovi města, technické četě a také firmě Pavla Svatušky Zahradnický servis s.r.o., bez kterých by tento projekt nebylo možné realizovat. Klub dodal pracovní sílu, nadšení a invenci, a zmíněné subjekty těžkou techniku.

Práce byly zahájeny 27. dubna a ukončeny na konci tohoto května. Věříme, že si této nepřehlédnutelné změny na našem hřišti všimnete, upoutá vás její provedení a oceníte úsilí nás všech, co jsme se na realizaci podíleli.

Roman Vaněk


Dlažba

Výměna dlažby

Výměna dlažby

 
Výměna dlažby

Výměna dlažby

 
Výměna dlažby

Výměna dlažby

 
Výměna dlažby

Výměna dlažby

 
Výměna dlažby

Výměna dlažby

 
Výměna dlažby

Výměna dlažby

 
Výměna dlažby

Výměna dlažby

 
 
16.6.2020 11:03:50 | přečteno 191x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load