Fotbalisté zahájili letní přípravu s tenisovou raketou v ruce

Společné foto

Fotbalisté zahájili 18. července přípravu na novou sezonu 2015/2016 tenisem. Sobotní klubový turnaj, jehož III. ročník se konal stejně jako v předchozích letech za úmorného parna na kurtech sousedního tenisového klubu LTC Bakov.  

Současné hráče a funkcionáře klubu doplnili bývalí fotbalisté a další pozvaní přátelé a kamarádi. Zájem o letošní turnaj čtyřher byl opět veliký. Na konci června, kdy byla uzávěrka přihlášek, figurovalo na seznamu přihlášených 34 jmen. Proti minulému ročníku to bylo o 8 tenisových nadšenců více.

Po uzávěrce došlo dle pravidel tohoto turnaje nejprve k rozdělení přihlášených do dvou výkonnostních kategorií - "Nasazení a Nenasazení“. V sobotu, před startem turnaje v 8h proběhlo jejich spárování náhodným losem. Nenasazení "amíci", tenis hrající zřídka, si tahali z klobouku jména lepších tenistů. Handicapy se tak citelně smazaly a turnaj mohl pak vyhrát kdokoliv.

LOS

Červená skupina A

Modrá skupina B

Dan Zahrádka

Tomáš Chromý

Jan Šavrda

Milan Beránek

Láďa Sedláček

Jarda Baloun

Michal Kühnel

Jirka Domácí

Tomáš Majzlan

Radek Frelich

Roman Vaněk

Lukáš Vávra

Karel Smutný

Patrik Špringer

Michal Dobrovič

Pavel Svatuška

Fanda Kopal

Jarda Špringer

Láďa Krejčí

Luboš Brodský

Martin Fanta

Jarda Maryška

Ondra Zajíček

Matěj Vaněk

Tomáš Sedláček

Tomáš Louda

Jan Resl

Lukáš Hammer

Tomáš Janča

Jarda Prokupek

Tomáš Čermák

Láďa Lehký

Jarda Smetana

Petr Nevyhoštěný

Ve dvou základních skupinách si zahrály všechny dvojice proti sobě jednosetový zápas. Nejlepší čtyři postupovali do hlavního turnaje. Maraton zápasů trvající cca 6,5 hodiny nabídl 64 čtyřher na šesti kurtech. Průměrná délka jednoho zápasu se pohybovala kolem 40 minut. Jinak tomu bylo samozřejmě u jednoznačného výsledku, tzv. kanára. Těch se do tabulek zapsalo celkem šest. Vítězství o dva a více gamy bylo nejvíce (84%) a byla oceněna třemi body. Pouze ze třech zápasů v základních skupinách nevzešel vítěz snadno. Rozhodnutí padlo až v „tie-breaku“. Vítěz pak bral jen 2 body a poražený bod.

ČTVRTFINÁLE

pořadí ve skupině

pořadí ve skupině

A1

Tomáš Sedláček

Tomáš Louda

B4

Tomáš Čermák

Láďa Lehký

6:7

B2

Láďa Krejčí

Luboš Brodský

A3

Dan Zahrádka

Tomáš Chromý

3:6

B1

Jan Resl

Lukáš Hammer

A4

Fanda Kopal

Jarda Špringer

6:1

A2

Karel Smutný

Patrik Špringer

B3

Ondra Zajíček

Matěj Vaněk

6:4

Krátce po třetí hodině odpolední mohl začít hlavní turnaj, na jehož konci zůstane pouze ten nejlepší pár. Sluníčko neustávalo, a i nadále vysávalo všechny účastníky. Pitný režim se dodržoval, a tak žádný kolaps se nekonal. Pro tyto případy byla přítomna lékařka, přítelkyně jednoho hráče. První čtvrtfinálové překvapení se odehrálo na kurtu č. 5. Aspiranti na vítězství Sedláček T.-Louda T. padli po tuhém boji v tie-breaku, který ovládli Čermák s Lehkým. Naopak dál šel černý kůň turnaje, pár Zahrádka-Chromý. Spravit chuť po loňském předčasném vyřazení si chtěl všestranný Jan Resl. S Lukášem Hammerem se mu to od začátku velmi dařilo. Vyhráli skupinu a jednoznačně postoupili do semifinále. Tam postoupil i loňský finalista Karel Smutný. Téměř neporazitelnou dvojici dne mu tentokrát pomohl vytvořit nováček turnaje Patrik Špringer.

SEMIFINÁLE

pořadí ve skupině

pořadí ve skupině

B4

Tomáš Čermák

Láďa Lehký

A3

Dan Zahrádka

Tomáš Chromý

3:6

B1

Jan Resl

Lukáš Hammer

A2

Karel Smutný

Patrik Špringer

6:2

Mezi semifinalisty se dostaly jen nejvyrovnanější dvojice. Chytrá hra „profíka“ podpořená dělovým podáním a smrtící volejí na síti doplňoval velmi přesnou obrannou hrou „amík“.  Nejlépe poskládanou dvojicí byl bezesporu pár Zahrádka-Chromý. Tenisově si byli oba velice blízcí a po skončení turnaje bylo jasné, že příští rok bude Tomáš Chromý nasazen. Proto se jejich postup do finále očekával. I když automechanik Čermák s loňským vítězem Lehkým celý den kosili jeden pár za druhým, dokonce porazili jako jediní i vítěze. Očekávaný postup do finále potvrdil v souběžně hraném zápase Resl s Hammerem na kurtu č.1.

Ozdobou turnaje bylo finále. Vyhrál bojovnější pár. To potvrzuje skutečnost, že pozdější vítězové se za nepříznivého stavu 3:5 a 30:30 nevzdali a dokázali vyrovnat na 5:5. Možná tomu přispěla nekoncentrovanost Zahrádky, který v rozhodující chvíli přemýšlel, kam si v pokoji vítězný pohár vystaví. Nakonec se šlo do zkrácené hry, ve které lépe drželi nervy na uzdě Jan Resl s Lukášem Hammerem a urvali pro sebe po výhře 7:6 (7:3) zlaté medaile a putovní pohár. Vítězný pár během celého turnaje ztratil pouze jeden zápas, a to ještě v tie-breaku.

FINÁLE

pořadí ve skupině

pořadí ve skupině

B1

Jan Resl

Lukáš Hammer

A3

Dan Zahrádka

Tomáš Chromý

7:6

Srdečné poděkování míří několika směry, především LTC Bakov, panu Bubákovi za poskytnuté zázemí, pronájem kurtů, Zdeňkovi Juřicovi za zajištění občerstvení na celodenním turnaji. Pro všechny připravil na grilu šťavnatá kolena a vynikající kýtu. Pavel Jansta, Hospoda Na hřišti, pro změnu pomohl se zajištěním pitného režimu. Všem jmenovaným patří velké DÍKY.

Roman Vaněk

Z fotbalistů tenisti

Společné foto

Společné foto

 
 
19.8.2015 12:30:45 | přečteno 854x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load