Fotbalová soustředění na horách

JIZERKA soustředění

Již několik let bakovští fotbalisté na pár lednových dnů odjíždí do Jizerských hor. Tradice nebyla porušena ani letos. Postupně se však mění složení účastníků.

Nastupující fotbalová generace rozhodně mezi nadšence běžek nepatří, a proto původní záměr načerpat síly na jarní boje v mistrovských zápasech vzala za své, a čtyřdenní okupování běžkařských tratí nakonec podstoupili pouze nadšenci tohoto zimního sportu. Tradiční bakovský azyl penzion Stará pila byl pro tento rok uzavřen, proto se nové bydlení v nejvýše položené obci v ČR Jizerka našlo ve stejnojmenném zařízení. Slunečné počasí a nadprůměrné sněhové podmínky vábily aktéry do stopy. Na trasách, lépe řečeno v občerstvovnách s kalíškem v ruce jako je Kiosek, Knajpa či Chata Smědava, docházelo k setkání s fotbalisty z jiných týmů, z Kněžmosta, ze Sokolu Libáň nebo sousední Nové Vsi. Tyto party na běžkách si zvolily pro pobyt na horách stejný termín jako Bakováci.

Pro současné hráče A a B-týmu a dorostu vyznávající tradiční přípravu v běžeckých botách bylo zorganizováno fotbalové soustředění o měsíc později v podkrkonošské Lomnici nad Popelkou. Od středy 13. do soboty 16. února využíval více jak třicetičlenný tým pod vedením trenérů Kamenického, Beránka a Resla umělou trávu tamního fotbalového klubu, tělocvičnu místní Základní školy a lomnické Fitcentrum. Pokud hráči našli energii, mohli si zahrát squash nebo bowling. Během čtyř dnů se snažili trenéři utužit partu a připravit hráče fyzicky na nadcházející jaro.

Fotbalová soustředění

JIZERKA rozednívání

JIZERKA rozednívání

 
JIZERKA soustředění

JIZERKA soustředění

 
JIZERKA ubytování

JIZERKA ubytování

 
 
24.2.2019 22:07:28 | přečteno 369x | magdalena.bulirova
load