Hráči nelenili a sami se zasloužili o nové plochy

Trénink pod světly

Fotbalový oddíl SK Bakov ještě nedávno trpěl nedostatkem tréninkových ploch. Především v podzimních měsících jsou fotbaloví trenéři a hráči se zhoršenou situací ovlivněnou brzkým stmíváním a nepřízní počasí výrazně limitováni. 

Dešti a větru však neporučí, ale dnes si rozsvítit již umí. Vybudování osvětlení značně přispělo možnosti využívat navečer tréninkovou plochu č. 3. A touto plochou začaly v roce 2014 přeměny do té doby volných ploch na hrací trávníky. Klub nečekal na mecenáše a milionové dotace a začal sám konat. Bez těžké techniky, participace pracovní čety a finanční pomoci Města Bakov n. J. by bylo nadšení činovníků klubu plané. Hřiště č. 3 o rozměrech 70x30m má dnes vlastní umělé osvětlení a také automatické zavlažování.

Další metou byla před vedením klubu přeměna škvárového hřiště. Léta se nahlas v Podstrání mluvilo u vzniku umělého trávníku, ovšem sehnat více jak deset milionů na tuto investici se nedařilo. Skromnější varianta v podobě nového přírodního trávníku přinesla nakonec desetkrát nižší náklady, avšak nikoliv nižší kvalitu. S dobudováním automatické závlahy nyní nabízí dokonalé možnosti trénování těch nejmenších fotbalistů až po dospělé. Ve srovnání s ladem osiřelého škvárového hřiště, dnes trávník č. 2 je v permanentní zátěži. Kvality fotbalového prostředí si všimly kluby mimo náš okres a kraj. V srpnu si pronajaly plochy pro trénování mládežnické týmy FK Jablonec n/N a MFK Podještědí, a po dobu dvou týdnů v bakovském areálu absolvovaly každodenní přípravu na svou novou sezonu.

Hřiště

Trénink pod světly

Trénink pod světly

 
Trénink na škváře - r. 1967

Trénink na škváře - r. 1967

Fotbal na škvárovém hřišti nepřináší komfort jako hra na trávníku. V roce 1967 hráči Lokomotivy Bakov jinou možnost neměli.
 
 
13.11.2018 13:38:57 | přečteno 265x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load