Jelita a jitrnice doprovodily tradiční fotbalový turnaj

železný brod 2017

Fotbalový turnaj se odehrál již tradičně týden po skončení podzimní části soutěží na umělé trávě v Železném Brodě. Memoriál Bedřicha Chmelíka opět doprovázely zabijačkové hody.  

Dvanáctého ročníku se zúčastnilo rekordních 14 týmů složených z hráčů nad 35 let. SK Bakov vyslal oba týmy, Starou gardu a Bejky. Mladoboleslavský okres také reprezentovala mužstva ze Skalska a Bělé pod Bezdězem. Sousedi z Bělé svou premiéru na turnaji proměnili v zisk poháru za 2. místo.

Bejkům se hned na úvod turnaje postavila stará garda Slovanu Liberec, a Liberečákům alespoň částečně oplatili porážku z říjnového přátelského utkání na velkém hřišti (viz článek na jiném místě - pozn.redakce). V souběžně hraných zápasech v rámci skupiny A druhý bakovský tým vyhrál pouze 2x a postup do semifinále byl pro ně nedostižný. Bejkům se dařilo lépe, jenže díky zraněním turnajový maraton dohrávali s minimem hráčů na střídání, což se nakonec ukázalo jako klíčové. Po prvním zápase se musel díky poraněnému kolenu svléknout zpět do civilu Resl. Odstoupení střelce bylo citelně znát hlavně při zakončování, ke Kožíškovi se další střelec nenašel. Turnaj dohráli se zaťatými zuby v nepříliš dobré kondici Vaněk, Sedláček a Vaníček. Od přímého postupu z druhého místa dělily Bejky doslova vteřiny. V pátém zápase proti Lučanům totiž inkasovali rozhodující branku pár vteřin před koncem zápasu. Bod za remízu by jinak v zamotané skupině B poslal Bakováky do semifinále. Nešťastná prohra je přiřadila k dalším třem devítibodovým týmům - SG Liberec, SK Skalsko a TJ Albrechtice. O postupu z druhého místa nerozhodla ani minitabulka vzájemných zápasů mezi těmito 4 týmy. Bejci a nováček turnaje Albrechtice měli totiž stejné skóre. A tak na řadu přišly penalty, ve kterých měl lépe koncentrovaný soupeř navrch a jasného postupujícího ze skupiny a pozdějšího vítěze L.Bělohrad doprovodil do semifinále. Liberecká garda v souboji o 9. místo rozdrtila SG Bakov a náš druhý tým poslala na 10. místo. Bejci porazili s torzem v posledním vystoupení Doubí a skončili na 5. místě.

SKUPINA A

SKUPINA B

SG Bakov – Mimoň

0:1

BEJCI – SG Liberec

1:0 (Kožíšek)

SG Bakov – Kokonín

1:0 (Malina V.)

BEJCI – Albrechtice

1:2 (Kožíšek)

SG Bakov – Železný Brod

0:2

BEJCI – L. Bělohrad

0:4

SG Bakov – Bělá p/B

0:1

BEJCI – Skalsko

2:1 (Kožíšek, Vaněk)

SG Bakov – Galáktikos

6:2 (2x Fanta P., Bláha, Smutný, Korbář, Balogh, Brodský)

BEJCI – Lučany

0:1

SG Bakov – Doubí

1:3 (Smutný)

BEJCI – Čutálisti

2:1 (Kožíšek, Sedláček)

SG Bakov – SG Liberec

1:8 (Smutný)

BEJCI – Doubí

1:0 (Kožíšek)

Sestavy

Garda: Lehký - Smutný, Balogh, Fanta Petr, Bláha, Malina Vojta, Domácí, Brodský, Korbář
Bejci: Šimíček - Vaněk, Resl, Sedláček, Beránek, Malina Viktor, Kožíšek, Vaníček, Hájek, Bareš
Vedoucí mužstev Martin Fanta
20.12.2017 11:00:06 | přečteno 806x | magdalena.bulirova
load