S pálkou v ruce, těšili se na Vánoce …

Společné foto

Stejně letos jako vloni si našli přátelé a kamarádi bakovského fotbalu v předvánočním čase cestu do trenčínské restaurace, ve které se konal turnaj ve stolním tenise - RYCHTA OPEN 2015.

SK BAKOV N. J. - ODDÍL KOPANÉ pořádal turnaj o adventní sobotě již potřetí. I přesto, že se z různých důvodů nemohlo dostavit hned několik pravidelných účastníků, přihláška opět čítala spoustu zájemců. „Čtyřicítku“ letos doplnila řada nováčků. Společně pak všichni pojali sobotní přátelské setkání jako odreagování od předvánočního shonu. Letošní ročník přinesl něco nového, a to sice účast dvou žen. Doufejme, že tyto neohrožené průkopnice svojí účastí prolomily ledy, a již každoročně pár dní před Štědrým dnem ženy na Rychtě nebudou chybět.

Pořadí po odehrané základní části:

Pořadí po odehrané základní části

NOVICOVÉ PŘEKVAPILI

Poprvé se na turnaji objevili například Dan Šimíček a Petr Fanta, kteří nesporně turnaj svým ping-pongovým uměním obohatili a zároveň suverénně postoupili do vyřazovací části. Protože však na sebe narazili již v osmifinále, které bylo mimochodem ozdobou turnaje, jeden z nich musel předčasně skončit. Překvapení kola se odehrálo na dalším stole. Do čtvrtfinále se neprokousal finalista z roku 2014 pan učitel Luboš Brodský. Ve třech setech ho vyřadil černý kůň turnaje Jiří Čermák.

Pavouk - hlavní část turnaje:

Pavouk   hlavní část turnaje

VENI, VIDI, VICI…

Dlouholetý kapitán a stoper A-mužstva přišel, viděl a zvítězil… Turnaj jasně ovládl Vladimír Sedláček, který neztratil jako jediný hráč v základní skupině ani jeden set a od prvního zápasu si šel nekompromisně za triumfem. První prohrané sety zaznamenal až v semifinále, kdy se mu do cesty postavil vítěz roku 2013 Jan Resl. Oba předváděli skvělý pinčes. Dramatická bitva, která byla označena jako předčasné finále, dospěla až do rozhodujícího pátého setu, na jehož konci byl šťastnější Sedláček. Ten si tak udržel turnajovou neporazitelnost a postoupil do finále.

FINÁLE BYLO JEDNOZNAČNÉ

Z druhé poloviny pavouka se rekrutoval do finále Tomáš Chromý. Na rozdíl od Sedláčka neprocházel sítem tak snadno. Všechny jeho souboje ve vyřazovací části byly velice dramatické a vždy o jeho postupu musel rozhodovat pátý set. Ve finále mu proti Sedláčkovi došly síly a neuhrál ani set. Chromý si ve srovnání s předchozím ročníkem polepšil. Jeho konečná zastávka se jmenovala - semifinále. Tehdy skončil na pálce letos neúspěšného Brodského.

Sedláček si po loňském vyřazení již ve čtvrtfinále napravil reputaci, a převzal zlatou medaili a dárkový poukaz, který tradičně věnovalo Sportovní a relaxační centrum GALAXIE. Dále převzal od vítězů letního tenisového turnaje deblů Resla a Hammera PUTOVNÍ POHÁR. Chlubit se s ním své rodině a kamarádům může však pouze do letních prázdnin. Poté poputuje do rukou vítězů tenisového turnaje. Kdo to bude, tak na to si budeme muset půlrok počkat. Do té doby vy všichni aspiranti pilně trénujte.

Nejen sportovním nadšencům přeji v nadcházejícím roce 2016 hodně štěstí a zdraví, mnoho úspěchů doma, v práci či v nějakém tom sportovním odvětví.

Roman Vaněk

RYCHTA OPEN 2015

Turnaj bez věkového limitu

Turnaj bez věkového limitu

 
Zpestřením byla učast žen

Zpestřením byla učast žen

 
Bojovalo se o každý bod

Bojovalo se o každý bod

 
Poražený finalista Tomáš Chromý

Poražený finalista Tomáš Chromý

 
Vítěz   Vladimír Sedláček

Vítěz Vladimír Sedláček

 
Pořadí po odehrané základní části

Pořadí po odehrané základní části

 
Pavouk   hlavní část turnaje

Pavouk hlavní část turnaje

 
Společné foto

Společné foto

 
 
8.1.2016 19:14:41 | přečteno 586x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load