Starší žáci si připomněli talentovaného bakováka

MEMORIÁL SK Bakov

Sportovní klub Bakov nad Jizerou-oddíl kopané pořádal memoriál tragicky zesnulého bakovského brankáře Václava Oplta. Již 42. ročník žákovského turnaje se odehrál opět v tradičním termínu 8. května, tři dny před výročím úmrtí talentovaného bakováka. 

Memoriál pohltil obě travnatá bakovská hřiště. Za teplého počasí si to rozdali o umístění ve dvou základních skupinách 8 týmů. Pouze dva nejlepší se mohli těšit účastí ve finále. Od úvodních minut turnaje byli mezi favority pasováni starší žáci Jiskry Mimoň. Lídři sousedního okresního přeboru prolétli základní skupinou nadpozemskou rychlostí a ve finále je nezastavil ani nejlepší z mladoboleslavských týmů, vítěz skupiny A Sokol Kněžmost. Souboj o bronzové medaile ovládly domácí fotbalové naděje SK Bakov. Bakovští žáci vrátili i s úroky týden starou soutěžní porážku Jizeranu Doubrava.

Organizátoři turnaje srdečně děkují místním živnostníkům za podporu uskutečnění mládežnického turnaje, paní Bartošové (Hospoda Na Zastávce) a paní Nastoupilové (Cukrárna U Pavoučka).

Jako každoročně převzal záštitu nad turnajem starosta města Bakov nad Jizerou pan Radim Šimáně, kterému patří poděkování za zajištění a dodání keramických pohárů v Hrnčířském dvoře Zvířetice, jimiž byly oceněny nejlepší týmy a hráči turnaje.

Průběh turnaje se zaujetím sledoval bratr brankáře, na jehož počest se toto klání konalo, pan František Oplt, jemuž děkujeme za návštěvu a přejeme mnoho zdraví.

Finále Jiskra Mimoň – Sokol Kněžmost 7:0
o 3. místo SK Bakov – Jizeran Doubrava 6:0
o 5. místo Čistá / Nová Ves (SD) – SK Jivina 4:0
o 7. místo Sokol Pěčice – Sporting MB 5:4 pen.
  
Nejlepší střelec Štěpán Richtr (Kněžmost, 6 branek)
Nejlepší brankář Zdeněk Čučka (Čistá/N. Ves)
Nejlepší hráč Michal Volejník (Jiskra Mimoň)

Roman Vaněk

Memoriál V. Oplta

Memoriál diváci

Memoriál diváci

 
MEMORIÁL SK Bakov

MEMORIÁL SK Bakov

 
 
6.6.2018 18:27:41 | přečteno 621x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load