Turnaj čtyřher může hrát každý. Vyhrát může ale jen s Reslem.

Bakovský grandslam 2016

Letošní tenisový turnaj v deblech Bakovský grandslam 2016 musel ustoupit termínově tentokrát škodovácké dovolené, a tak původní myšlenka toho turnaje fotbalistů odstartovat jejich letní přípravu vzala za své.

Aktivní fotbalisti A a B týmů šli do turnaje oproti ostatním účastníkům již patřičně rozběhaní. Nový trenér Jaroslav Kamenický jim totiž dva týdny při tréninkových jednotkách pořádně „zvedal mandle“.

Turnaji opět počasí přálo, a tak v jeho zázemí nesměly chybět dostatečné zásoby pití. Během celého dne se průběžně staral o doplňování žaludků hráčů grilovanými pochutinkami Zdeněk „Béda“ Juřica. A opět nezklamal. Za jeho ochotu a kulinářské výtvory si zaslouží obrovské poděkování. Škoda jen toho, že si během turnaje na chvíli odložil vařečku a do ruky si vzal raketu a okusil tenis. Nejprve údery raketou připomínaly pohyby vařečkou, ale pak se rozehrál, a hra tenisu ho natolik uchvátila, že se rozhodl příští rok přihlásit do turnaje. Pro nás to znamená jediné, přišli jsme o dvorního kuchaře.

I o letošní klubový ročník SK Bakov n/J-oddíl kopané byl velký zájem – 32 účastníků. Byť se na antuce střetávají hráči s velmi odlišnými tenisovými kvalitami přesto i ti, co raketu drží pouze jednou za rok, si tu hru užijí. A proč tomu tak je? Protože každý fotbalista je součástí týmu. A debl je přece také tým. Tým, ve kterém se jeden může spolehnout na druhého, a opačně. A proto i ten největší tenisový amatér může turnaj vyhrát, či se prokousat do závěrečných bojů turnaje, což je pro každého obrovskou motivací.

Průběh letošního 4. ročníku byl malinko pozměněn. Základních skupin, s ohledem na snížení porce zápasů o jednu, přibylo (A,B,C). Tato úvodní fáze turnaje oddělila, jak se lidově říká, zrno od plev. Nejlepších 8 párů se kvalifikovalo do HLAVNÍHO TURNAJE, ostatní si zahráli vyřazovací část v PAVOUKU 2 o zbylá konečná umístění v turnaji. Jinak spravedlivý duch turnaje byl samozřejmě zachován. Hráči byli opět podle toho, jak holdují tenisu, rozděleni do dvou výkonnostních skupin. V den turnaje si NENASAZENÍ vylosovali svého deblového parťáka. Tento ranní los byl vlastně pomyslným výstřelem, jenž odstartoval maraton zápasů, jehož cíl viděli ke konci dne jen ti nejlepší. 

Po zápasech v základních skupinách se vykrystalizovali adepti o boje o celkové vítězství. Jako o černých koních turnaje se nahlas hovořilo o dvou dvojicích - Dobrovič-Bejda a Vaněk R.-Špringer P. Oba páry ve svých skupinách neztratily ani jeden zápas a právem pomýšlely minimálně na postup do semifinále. Ovšem polední přestávka jim neprospěla a předčasně skončily již ve čtvrtfinále. Z ostatních duelů postupovaly do semifinále podle umístění ve skupinách očekávané páry.

V soubojích o finále to byly bitvy o každý míček. Nakonec se do finále dostal trojnásobný vítěz Jan Resl, kterému tentokrát sekundoval gólman Tomáš Louda. Proti nim se postavila silná dvojice Tomáš Vaníček-Jiří Domácí. Tento pár za celý turnaj ztratil pouze jeden zápas v tie-breaku a v základní skupině Resla s Loudou dokonce porazil (6:3). Ve finále jim to však i s úroky vrátili a potvrdila se každoroční skutečnost, že ten, kdo si ráno vylosuje „Reslika“, tak ten turnaj vyhraje.

Poděkování také patří slečně fotografce Báře Kabešové, paní Ivě Kvapilové za pomoc při závěrečném úklidu, restauraci U Ledvinů za poskytnutí cen pro vítěze a tenisovému klubu LTC Bakov za pronajmutí jejich areálu.

VÝSLEDKY TURNAJE

Označení před jmény je umístění ve skupině. Tučně vyznačená jména jsou hráčů NASAZENÝCH. Šedě označený pár postoupil dál.

HLAVNÍ TURNAJ - PAVOUK 1

O UMÍSTĚNÍ - PAVOUK 2

Čtvrtfinále

13. -16. Místo

A1 Vaníček-Domácí

B2 Krejčí L. -Vávra

6:3

Smutný -Svatuška

Kvapil-Šimon

6:1

A3 Ferkl-Beránek

C1 Vaněk R.-Špringer P.

6:4

Fanta-Hammer

Vaněk M.-Lehký

6:2

A2 Resl-Louda T.

C3 Kühnel-Frélich R.

6:2

Veselý-Baloun

Šavrda-Maryška

5:7

C2 Sedláček-Kavan ml.

B1 Dobrovič-Bejda

6:2

Kavan st.-Krejčí M.

Kopal-Kendík

6:2

Semifinále

11. -12. Místo

A1 Vaníček-Domácí

A3 Ferkl-Beránek

6:3

Smutný -Svatuška

Fanta-Hammer

6:3

A2 Resl-Louda T.

C2 Sedláček-Kavan ml.

6:4

Šavrda-Maryška

Kavan st.-Krejčí M.

4:6

Finále

9. -10. Místo

A1 Vaníček-Domácí

A2 Resl-Louda T.

2:6

Smutný -Svatuška

Kavan st. -Krejčí M.

6:1


Fotbalisté na kurtu

Bakovský grandslam 2016

Bakovský grandslam 2016

 
Bakovský grandslam 2016

Bakovský grandslam 2016

 
Bakovský grandslam 2016

Bakovský grandslam 2016

 
 
10.9.2016 22:37:46 | přečteno 327x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load