Turnaj ovládli loňští vítězové

bejci

V Bakově skončila fotbalová sezona opět o týden později. Tečku udělal až 5. ročník turnaje starých gard PREFA CUP. V sobotu 24. 6. se sjelo do areálu V Podstrání 11 týmů. Z Prahy tentokrát dorazily dva týmy hrající Hanspaulskou ligu - Hertha ZMZ VET a Estudiantes. Z jiných krajů přijali pozvání Amici Liberec, Stará garda Rychnov u Jablonce n/N a Sokol Libáň. Ostatní týmy to měly do Bakova kousek. 

Turnaj si získává oblibu především pro svou fotbalovou kvalitu. Na trávníku se potkávají hráči, jež se mohou pyšnit například titulem mistr ligy ve futsalu z roku 1999. Na nejlepšího střelce turnaje aspiroval asistent trenéra reprezentace v malé kopané Stanislav Bejda, který s týmem jako asistent trenéra získal na letošním ME v Brně stříbrné medaile.

Zvítězit v nabité konkurenci je obtížné, těžší je však prvenství obhájit. Oba úspěchy má za sebou domácí tým Bejci Bakov. První tři ročníky výsledkově propadal. Páté, čtvrté a páté místo bylo vždy velkým zklamáním pro tým složený z části z aktivních hráčů A-týmu SK Bakov. Naopak v těchto letech stál na stupních vítězů bratrský tým Stará garda Bakov (2x druhý a 1x třetí). Vloni Bejci však prolomili prokletí a turnaj vyhráli. Letos byla cílem obhajoba. Tu zahájili suverénním vítězstvím nad Slavíky Bakov 5:0. Poté celý turnaj dominovali a obdrželi pouhé 2 branky. Celkové vítězství museli však potvrdit v posledním zápase turnaje. V něm se potkali vítězové základních skupin. Vypjatý souboj o prvenství proti M.Hradišti rozhodla hlavička T.Chromého, která potvrdila, že Bejci titul obhájí.

Pikantní příchuť měl turnaj pro pana starostu města. Pan Radim Šimáně, donedávna registrovaný hráč právě v sousedním klubu MSK, podepsal letos v lednu přestupní lístky do svého Bakova. Když vše bylo administrativně potvrzeno, jeho angažování bylo domluveno. Svou hrou a góly pomohl k vítězství stejně tak, jako pomohl v roce 2013 konkurentovi z M.Hradiště.

Úspěšnou organizaci turnaje podpořila společnost PREFA Aluminiumprodukte s.r.o. Praha-H.Počernice a Pivovar Svijany. Poděkování si zaslouží Hospoda Na Hřišti, Zdeněk Juřica, Libor Sameš, Ondřej Prokůpek, Radim Cecava, Matěj Vaněk, Tomáš Tyl, Karel Pilz.

Roman Vaněk
Předseda klubu SK Bakov

PREFA CUP 2017

SOUBOJ

SOUBOJ

 
bejci

bejci

 
Radim Šimáně

Radim Šimáně

 
MSK

MSK

 
NOVÁ VES

NOVÁ VES

 
SG BAKOV

SG BAKOV

 
 
6.9.2017 17:48:50 | přečteno 412x | magdalena.bulirova
load