První rok existence KC Spokojený svět

Narozeniny

1. 1. 2020 oslavilo Komunitní centrum své 1. narozeniny, a tudíž mi dovolte trochu shrnutou první rok jeho existence.

Na počátku jeho zrodu jsme začínali s několika klíčovými aktivitami, které se postupem času rozrostly o další. Naší snahou je rozšiřovat nabídku dle Vašich preferencí. Kromě těch pravidelných se zaměřujeme také na jednorázové akce, jako byl například Restaurant day, Lampionový průvod a Vánoční jarmark. V tom budeme pokračovat.

Pokud si loňský rok shrneme v číslech, tak jste mohli navštívit 114 akcí. Všech aktivit se zúčastnilo 334 evidovaných lidí. Velmi nás těší Váš zájem a jsme přesvědčeni, že i v tomto roce Vám budeme mít co nabídnout.

  • Advent v Komunitním centru

Adventní čas v Komunitním centru přinesl mnoho příležitostí, jak ho mohou příjemně prožít, jak děti, tak i dospělí a nejlépe všichni společně.

Pro ty, co si rádi něco vytvoří a chtěli si vyzdobit své domovy originálním adventním věncem, si Renata Kolmanová přichystala Výtvarnou dílnu na adventní věnce. Návštěvníci se mohli inspirovat buď tradičními věnci z chvojí, tak i moderně pojatými svícny z dřevěných korpusů. Možností bylo spousta, a když spojili své síly rodiče s dětmi, vznikly opravdu krásné kousky.

Co by to bylo za vánoční atmosféru bez vůně perníčků? I u nás to jimi zavonělo. Zdobení perníčků pro děti i dospělé. Multigenerační setkání za zvuku koled. K vidění byly nádherné výrobky paní Kolmanové, včetně velkého perníkového betlému. Všichni si odnesli nejen krásné, ale i chutné výrobky.

10. 12. se zahrada fary rozsvítila světélky a konal se Vánoční jarmark. V nabídce byly tradiční domácí delikatesy, jako je cukroví, hrachová polévka, klobásky, kuba a zákusky. Nemohl chybět ani svařáček, vaječný koňak a skvělá káva. Pro ty, kteří stále přemýšleli, čím obdarovat své blízké, byly k zakoupení krásné rukodělné práce. Vánoční koledy přijel zazpívat a zahrát Patrik Dvořák. Pro děti byla připravena Výtvarná dílnička, kde si mohli vyrobit voňavý svícen.

Na Putování za betlémskou hvězdou vzala naše nejmenší paní Čemusová. Cestou si zazpívali tradiční české koledy a nechyběla ani hra na hudební nástroje. Cestou do Betléma jsme uzavřeli rok 2019 a usilovně pracujeme na přípravách akcí pro rok 2020.

  • Co přinese zbývající únorový čas?

V době mezi uzávěrkou tohoto vydání a jeho distribucí do domácností proběhne další výtvarný workshop. Účastníci si budou moci udělat Abstraktní koláž. Další velkou událostí v tomto období bude Masopustní průvod. 15. 2. 2020. O doprovodný program se postará Divadelní soubor Tyl. A jak to vše proběhlo, si přečtete v březnovém vydání.

Děti se mohou opět těšit 20. února na Nezávislé divadlo Patrika Šimůnka a pohádku Karkulka, která jistě, jak známe Patrika Šimůnka, bude pojata netradičním způsobem.

Lucie Žáková, KC Spokojený svět


Únor

Abstraktní koláž

Abstraktní koláž

 
Hudební dílnička   Masopust

Hudební dílnička Masopust

 
Karkulka

Karkulka

 
 
6.2.2020 18:13:15 | přečteno 265x | magdalena.bulirova
load