Kynologický klub

Kynologický klub

Historie klubu se odvíjí od roku 1957, kdy byl klub založen panem Jírou a panem Halvou a zařazen pod Svazarm.  

Klub kynologů, obrázek se otevře v novém okněNa počátku měl klub pravděpodobně pouze pět členů, kteří postupně zařídili a oplotili prostor cvičiště, který vznikl na pozemku získaném od města Bakov nad Jizerou. Těmito členy byli pan Jíra, pan Halva, pan Pajkrt, pan Bílek a Luboš Bělík.

Po roce 1960 zakoupil klub starý vlakový vagón, který sloužil až do roku 1981 jako klubovna. Zvláštností tohoto vagónu byla plechová maketa psa, kterou vyrobili společně pan Halva a pan Bělík.

V těchto letech byl předsedou pan Procházka a výcvikářem pan Hruška. Členové se pravidelně účastnili také výstav v Praze.
V roce 1967 slavil bakovský klub 10let od svého založení. V tomto jubilejním roce došlo ke změně předsedy – novým se stal pan Libor Eichler. Po 19 letech existence čiliv roce 1976 měl bakovský klub již 33 aktivních členů.

V roce 1981 dochází k výstavbě zděné klubovny. Na stavbě se podílelo 38 členů. Uvnitř nové klubovny byla zasedací místnost a jedna menší místnost spojená s kuchyní. Nová klubovna byla zkolaudována dne 5. 11. 1981.

S rokem 1982 bylo postupně vystavěno 6 velkých odkládacích kotců a zároveň v tomto roce klub získal 20 malých odkládacích kotců.
Členové klubu se účastnili nejen akcí pořádaných městem, jako průvod na 1. Máje, ale sami organizovali bonitace a výstavy NO, účastnili se soutěží a závodů.
V druhé polovině roku 1990 se klub oddělil od Svazarmu.

Dne 15.8.1990 byl zaregistrován v Českém kynologickém svazu jako Kynologický klub ZO Bakov nad Jizerou s plnou právní subjektivitou. Konec roku 1990 znamenal pro bakovský klub odchod dosavadního předsedy pana Libora Eichlera, který byl předsedou 23let. Jeho nástupcem se stal pan Václav Janda, který je předsedou klubu dodnes.

Od roku 1990 probíhají na cvičišti zkoušky, výstavy a bonitace NO. 
V roce 2003 se uskutečnila na cvičišti první posvícenská zábava, jejíž součástí je i ukázka výcviku psů, jelikož se tato akce setkala s kladnou odezvou, pořádá se zde každým rokem koncem srpna. 

Kynologové

Kynologický klub

Kynologický klub

 
Kynologický klub

Kynologický klub

 
Kynologický klub

Kynologický klub

 
Kynologický klub

Kynologický klub

 
Kynologický klub

Kynologický klub

 
 
19.11.2014 18:58:02 | přečteno 1733x | magdalena.bulirova
load