Šachový oddíl TJ Sokol Bakov n. J.

Šachy

V současné době má oddíl v soutěžích českého šachového svazu registrována 3 družstva dospělých (hrají regionální a krajské soutěže) a jedno družstvo mládežnické.  

TJ Sokol - šachový oddíl, obrázek se otevře v novém okněRádi v našem klubu přivítáme všechny zájemce o tuto královskou hru – na věku a výkonnosti nezáleží. Tréninky se konají každou středu, mimo letních prázdnin, v prvním patře sokolovny. Mládež od 17:00 do 18:30. Dospělí od 18:00.

První písemná zmínka o organizovaném šachu v Bakově nad Jizerou je z roku 1930, kdy vznikl neevidovaný spolek bakovských nadšenců pro tuto hru v „Radnici”. Vůdčí osobou a zakladatelem byl tehdy pan Václav Zikmund. Novodobá historie pak začíná v 70. letech minulého století, kdy vznikl šachový oddíl při TJ Lokomotiva Bakov nad Jizerou, který později přešel pod sokolskou organizaci. Z významných postav této pozdější doby musíme zmínit pana Josefa Kříže a Zdeňka Zdobinu, oba předčasně zesnulé, na jejichž počest je každoročně pořádán Memoriál Josefa Kříže a Zdeňka Zdobiny – „Bakovské dvojice”.

3.11.2014 16:52:50 | přečteno 928x | magdalena.bulirova
load