Taneční klub Rytmus

TK Rytmus

Taneční klub Rytmus Bakov nad Jizerou – spolek, který si za dobu působení v tanečním světě vytvořil pevnou pozici. Naším cílem je zajištění a neustálé zlepšování prostředí vhodného pro rozvoj především mladých a začínajících tanečníků. 

rytmus, obrázek se otevře v novém okně

Zajišťujeme výuku standardních a latinskoamerických tanců pro sportovní páry, organizujeme taneční soutěže, vychováváme mladé tanečníky a snažíme se přilákat do klubu i širokou veřejnost.

Historie klubu sahá až do roku 1999, kdy byl založen. Registrováno v něm bylo celkem 50 tanečníků a tanečnic napříč výkonnostními kategoriemi D až M. Velký podíl na fungování klubu a hlavně na přípravě mladých tanečníků měli manželé Stínkovi. Klub měl vždy velmi dobré výsledky, a to jak na titulárních soutěžích, tak i na soutěžích mezinárodních.

Aby taneční klub nadále obstál ve zvětšující se konkurenci, navázal v roce 2014 spolupráci s jedních z nejlepších celorepublikových tanečních klubů COOL DANCE. I díky této spolupráci můžeme říct, že se nám daří lépe než kdy jindy. Najdete u nás taneční kurzy pro všechny věkové kategorie, tančí u nás jak maminky s dětmi v šátku, školáci i předškoláci, tak i dospělé páry a sólo ženy. Celkově k nám v tuto chvíli dochází přes 150 tanečníků a tanečnic.

Na sportovní páry se ale rozhodně nezapomína! Klub se může pyšnit kvalitní výukou, která nemá v okolí obdoby. Systematickým tréninkem, kondiční přípravou, pravidelnými soustředěními a kvalitním zázemím se nám podařilo vychovat několik medailistů a mistrů ČR. Spolupracujeme s nejlepšími v oboru. Latinu u nás vede vicemistr ČR Pavel Sluka & Elizaveta Kuklina a standard mistři ČR Vít Domorád & Simona Tejcová a Petr Zabystrzan & Monika Mihalíková.

Jsme zároveň úspěšnými organizátory soutěží. Pojizerský pohár má už za sebou 16. ročník a je jednou z nejprestižnějších soutěží ve Středočeském kraji. Nově jsme vytvořili soutěž přímo v Bakově pro začínající páry a mládež - Vánoční cena města Bakov nad Jizerou. Založili jsme tak novou tradici, ve které určitě chceme pokračovat. Navíc se soutěž zapsala počtem párů jako největší v regionu. 

Nic z toho by ovšem nebylo možné bez jedinečné podpory města Bakov nad Jizerou, díky které máme skvěle udržované zázemí Domu dětí a mládeže a podporu v projektech jako je Pojizerský pohár, či Vánoční cena.

Najdete nás na adrese Školní 876 v Domě dětí a mládeže v Bakově nad Jizerou.

Veškeré důležité informace naleznte na webových stránkách www.tkrytmus.weebly.com

Aktuální dění v klubu můžete sledovat na našich facebookových stránkách www.facebook.com/TanecniKlubRytmus/ nebo na nástěnce DDM. 

3.11.2014 16:50:22 | přečteno 2223x | magdalena.bulirova
load