RC Bakovánek: Střípky z kroužků

Dětská džungle

Na Šikulovi se děti naučily několik říkanek na procvičení prstů a protažení těla. Tvořily s pomocí maminek s barevnými papíry, kartony, temperami, lepidly, přírodním materiálem (listy, kaštany), pastelkami a s modelínou. Z těchto materiálů vznikly pěkné výrobky, které si děti pyšně odnesly vždy po hodině domů.

Veronika

Počet dětí navštěvujících dětskou džungli se nám ustálil na cca 15 dětech, letos máme hodně maličkých. Po úvodním pozdravení si s dětmi říkáme krátké básničky, zejména ti starší si je už hezky pamatují, po té chvilenku zpíváme. Nejraději se děti točí na padákovém kolotoči. Následuje opravdová džungle, kde děti za asistence maminek vyzkouší rozličná nářadí, překážkové dráhy, odrážedla, skluzavku. Než se rozloučíme, hrajeme s dětmi hry a nejraději chytáme bubliny.

Renča

Ve středu 23. 10. proběhlo ve spolupráci s Muzeem Bakovska Halloweenské rejdění. Děti se vydaly po stopách havrana na tajemnou pouť, na konci které našly poklad - čokoládové zlaťáky. Zatancovaly si a zahrály s krásnou čarodějkou Lenkou a nakonec si každý ozdobil malou dýni.

Co chystáme?

Ve spolupráci s Muzeem Bakovska zveme děti na tak trochu netradiční mikulášskou nadílku dne 5. 12. od 15 hodin do Muzea Bakovska. Vstupenky je možné zakoupit od 15. 11. v městské knihovně nebo ve čtvrtek na dětské džungli.

Dne 12. 12. od 16 hodin Vás zveme na farní úřad Církve československé husitské v ul. 5. května v Bakově nad Jizerou na hudební program Putování za Betlémskou hvězdou. V rámci klasické pastýřské hry se děti vypraví do Betléma pozdravit Ježíška, zazpívají si vánoční koledy, zahrají na rytmické nástroje a připomenou si několik adventních zvyků a obyčejů. Představení pořádáme ve spolupráci s Církví československou husitskou a Komunitním centrem Spokojený svět.

Petra


Střípky z kroužků

Dětská džungle

Dětská džungle

 
Šikulové

Šikulové

 
Šikulové

Šikulové

 
 
8.11.2019 20:41:23 | přečteno 280x | magdalena.bulirova
load