V Bakovánku začaly pravidelné akce

logo

Počátkem října začal náš pravidelný týdenní program.

V pondělí se maminky s dětmi ve věku od 9 měsíců do 3 let scházejí v herničce pro děti - hernička je vybavena hračkami, knížkami, herními prvky, k dispozici jsou výtvarné potřeby. Program ve volné herně není nijak veden, slouží k zábavě dětí a rodičů. Provoz herny zajišťuje maminka, která Vám udělá kávu, čaj, dětem šťávu. Volně k dispozici je nádobí, příbory, mikrovlnka pro ohřátí jídla. Odpoledne nabízíme zpívánky s hudebním doprovodem, o kterých se více dočtete dále.

Úterním programem pro děti je nový kroužek Šikula. Na kroužku děti za pomocí maminek vytvářejí, pracují s barvami, modelínou, lepidlem aj. Děti si procvičí a rozvinou jemnou motoriku. Část je věnována protažení s říkadly a písničkami.

Středeční dopoledne je hudební. Zpívánky patří mezi naše nejoblíbenější kroužky. Děti se do rytmu hudby spontánně zapojují hlasem i pohybem, hrou na perkusní nástroje.

Čtvrteční dopoledne patří naší stálici dětské džungli. Prvním dětem, které džungli navštěvovali, je dnes již 15 let. Jedná se o velmi oblíbený dopolední program pro rodiče s dětmi v tělocvičně v sokolovně. Program je vhodný pro děti od cca 1 roku do 3 let. Děti se mohou zúčastnit společných aktivit, naučit se nové písničky a říkanky, trénovat svoje pohybové schopnosti na překážkové dráze z nářadí.

Ve spolupráci s Komunitní centrem Spokojený svět jsme pro Vás připravili na každou lichou sobotu kurz šití. Kurz je určen pro různě pokročilé švadlenky všech věkových kategoriích. Materiál (podle představ, co si budete chtít ušít) a šicí stroj je nutné mít s sebou.

Mimo naše pravidelné týdenní akce zveme děti na Halloweenské rejdění, které pořádáme ve spolupráci s Muzeem Bakovska dne 23.10. od 15 hodin. Těšit se můžou na zpívání s Lenkou, diskotéku pro nejmenší a halloweenské vyrábění.

Dne 5.12. Vás a zejména Vaše děti zveme od 15 hodin na tak trochu netradiční mikulášskou nadílku Po svíčkách za Mikulášem do Muzea Bakovska. Vstupenky je možné zakoupit od 15.11. v městské knihovně nebo ve čtvrtek na dětské džungli v sokolovně.

Petra Beranová 


Rodinné centrum Bakovánek nabízí na rok 2019/2020

PONDĚLÍ

09:30 - 11:00

hernička pro maminky s dětmi, klubovna

15:00 - 16:00

zpívánky s hudebním doprovodem (od 3 let), klubovna

ÚTERÝ

10:00 - 11:00

Šikula – tvoření pro nejmenší (od 18 měs. do 3,5 let), klubovna

STŘEDA

10:00 - 11:00

zpívánky s hudebním doprovodem (od 10. měs. do 3 let), klubovna

ČTVRTEK

10:00 - 11:00

dětská džungle (od 1 roku do 3 let, sokolovna

SOBOTA
(lichý týden)

09:00 - 12:00

kurz šití (začátečníci i pokročilí) ve spolupráci s Komunitním centrem Spokojený svět


Bližší informace nalezne na stránkách www.bakovanek.cz. Na vše je nutné se přihlásit s výjimkou dětské džungle a herničky.


14.10.2019 15:42:37 | přečteno 322x | magdalena.bulirova
load