Hasiči mají termokameru!

Termokamera

Všichni víme, že požáry hlavně velkých objektů jsou stále častější, s větší plošným rozsahem, intenzitou plamenů a zakouření. V takovém prostředí je těžké najít ty, kteří mohou v požářišti bojovat o život. 

K tomu, aby se lépe vyhledávaly osoby uvízlé v plamenech, ale i např. osoby ztracené v lese a mimo domov slouží termokamery. 

Až do letošního roku naše jednotka termokamerou vybavena nebyla. Ale to už je minulostí! Nadace ČEZ podpořila projekt „Vybavení JSDH Bakov nad Jizerou termokamerou Flir K2“ a přispěla částkou 20 800 Kč. Celkové náklady projektu však byly 43 899 Kč, a tak zbylou částku uhradilo Město Bakov nad Jizerou z rozpočtu výjezdové jednotky. 

Co o ní říci? Termokamera FLIR K2 je cenově dostupná, ale plně profesionální termokamera pro hasičské zásahové akce a to se všemi náležitostmi, které jsou pro hasičské zásahové vybavení nezbytné. Mezi přednosti této termokamery patří ergonomický design pro snadné ovládání i v zásahových rukavicích, obrazové funkce pro zvýraznění scény i vysoká teplotní odolnost. Kamera disponuje pádovou odolností 2 metry, stupeň krytí je IP67, je schopna plného provozu i při teplotách +500 °C a to po dobu tří minut. Tolik říkají technické údaje.

My říkáme díky Nadaci ČEZ a Městu Bakov za poskytnutí potřebných částek k jejímu pořízení a věříme, že v budoucnu splní to, k čemu je určena.

 Jaroslava Čermáková, za SDH

Termokamera

Termokamera

Termokamera

 
Termokamera

Termokamera

 
Termokamera

Termokamera

 
 
13.7.2020 21:21:22 | přečteno 190x | magdalena.bulirova
load