Kdo to kdy pochopí?

Snímek kamery hasičského vozu

Slova v nadpisu uvedená zpívá v jedné ze svých písní Marie Rottrová. Já bych ještě přidala slovo „konečně“. Protože říkat a neříkat, psát a nepsat už připadá jako zbytečné. Myslím tím parkování u školy a zejména u hasičské zbrojnice.

V pátek 15. prosince se konala v odpoledních hodinách ve škole jedna z moc pěkných školních akcí - vánoční jarmark.

Vůbec nikdo se nemůže divit, že se těšila obrovskému zájmu jak dětí, tak rodičů a ostatních zájemců. Až sem všechno OK a poděkování za ni. Opět ovšem nastal velký problém, kterým je parkování v okolí školy. Parkovacích míst málo, nikomu se nechce chodit daleko a tak se parkuje, kde se dá a i tam, kde by se nemělo - v označené výjezdové trase hasičského auta zákazem parkování.

Připusťme, že když se nic nesemele a hasiči vyjet nemusí, tak sice porušíme dopravní předpisy, ale nejde o život či majetek. Také nikdo nikdy neví, kdy přijde výzva k zásahu.

A právě toho 15. prosince byl hasičům nahlášen výjezd k požáru a ouha! V cestě stála některá osobní auta návštěvníků jarmarku. Hasičům se sice podařilo mezi auty prokličkovat, ale je nutné si uvědomit, že ne vždy se to může povést a pak dojde k poškození nejen nového drahého hasičského auta, ale i aut stojích v cestě. Jenže škoda na autech může být jen maličkost. Je nutné si však uvědomit, že při výjezdu rozhodují ne minuty, ale často i vteřiny zvláště, když jde o život či nějakou velkou havárii či požár.

Prosíme proto, pochopte už jednou provždy, že v trase výjezdu hasičů se parkovat nemůže a nesmí.

A taky, že v novém hasičském autě je kamera, která se při výjezdu automaticky zapíná a monitoruje jízdu a trasu vozidla. Určitě se na snímcích z toho zmíněného výjezdu někdo pozná a příště si dá pozor! Alespoň doufám, že ano.

Jaroslava Čermáková, SDH

Vyjede nebo nevyjede?

Snímek kamery hasičského vozu

Snímek kamery hasičského vozu

 
Snímek kamery hasičského vozu

Snímek kamery hasičského vozu

 
 
18.1.2018 7:08:03 | přečteno 1345x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load