Na nudu není čas!

SDH Bakov v akci

Tím, kdo se nenudí myslím naše hasiče. Ať jsou to ti, kteří jsou zařazeni do integrovaného záchranného systému (výjezdová jednotka), tak i ti ostatní členové sboru. Mezi námi jsme všichni hasiči.

V pondělí 3. září začal dětem nový školní rok a pomalu končilo také letošní horké léto s množstvím větších či menších požárů a jednotka si mohla konečně trochu vydechnout. Ale opravdu jen trochu!

Zpráva na novém svolávacím systému Fireport, který má jednotka nainstalovaný díky našemu místostarostovi Vašku Grünwaldovi, uvedla do pohotovosti jednotku a dala jí na vědomí, že se něco děje na dálnici R10. Byl to požár osobního automobilu, po příjezdu se zjistilo, že jde o technickou závadu a jednotka byla odvolána. Vzápětí přišla další zpráva z operačního střediska HZS Kladno - požár ubytovny v Mladé Boleslavi, kde hořela jedna místnost ubytovny.

Obě zprávy a zásahy byly pro jednotku, dá se říci již běžné.

Ale když byl hlášen výjezd na srážku dvou letadel na letišti v Hoškovicích, to už zatrnulo i hasičům připraveným téměř na vše. Jak to tam vypadá, jsou tam zranění či mrtví? To vše se jim asi honilo hlavou při cestě na letiště a určitě si mysleli, že to tam bude pěkný “mazec“.

Naštěstí se ukázalo, že šlo o cvičný poplach vyhlášený HZS Mladá Boleslav, který měl zjišťovat dojezdové časy a postupy jednotek IZS, které jsou pro takového případy předurčeny, a ta naše k nim také patří a můžeme být na ni pyšní.

O pár dní později byl nahlášen další výjezd, tentokráte na panelový dům v Mnichově Hradišti. Po příjezdu naši hasiči prováděli kontrolu domu, zjišťovali, kolik se nachází lidí v bytech a zda vědí, co si mají při evakuaci vzít sebou. Celá akce probíhala v dýchacích přístrojích, tak se hoši pěkně pronesli. Naštěstí i toto bylo cvičení, teď pro změnu vyhlášené HZS Mnichovo Hradiště. Jak je vidět, jednotka se nenudí, ani když nezasahuje u „ostrých“ zásahů.

Na začátku článku jsem zmínila svolávací systém Fireport. Tento systém umožňuje zrychlit poslání SMS zpráv členům výjezdové jednotky a tak se i rychleji dostat k těm, kteří pomoc hasičů potřebují.

Jen pro zajímavost – víte, kdo všechno je ve výjezdové jednotce? 

Jsou to: Štěpán Dvořák, Jan Pelech, Lukáš Bígl, Václav Grünwald, Josef Nedvěd, Jaroslav Žďánský, Radek Zelinka, Vladimír Šlegl, Jan Kertesz, Václav Šplíchal, Bedřich Vrabec, Jiří Horejš, Jan Zeman, Bohumil Vlasta, Dalibor Honc a Stanislav Šimon.

Ale abych nepsala jen o výjezdové jednotce. I ostatní členové SDH mají pořád co dělat. Když to není úklid zbrojnice, je to práce s dětmi - malými soptíky a také práce na chatě v Drhlenách, kterou sdružení vlastní. A postupně si ji opravuje a udržuje. Práce kolem ní je pořád dost a dost. Je potřeba posekat trávu, zpevnit sjíždějící svah nad chatou, předělat dlažbu a další práce. Ostatně ten, kdo vlastní nějakou nemovitost, mi dá za pravdu.

Takže jak jsem v úvodu napsala – na nudu u hasičů není čas!

Jaroslava Čermáková, za SDH

Na nudu není čas!

SDH Bakov v akci

SDH Bakov v akci

 
SDH Bakov v akci

SDH Bakov v akci

 
SDH Bakov v akci

SDH Bakov v akci

 
SDH Bakov v akci

SDH Bakov v akci

 
 
15.10.2018 18:33:48 - aktualizováno 15.10.2018 18:36:03 | přečteno 801x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load