Soptíci SDH Bakov nad Jizerou v Mnichově Hradišti a jejich premiéry

Soptíci

27. dubna 2019 jsme absolvovali soutěž ve štafetách v Mnichově Hradišti.

Ze začátku se nám zdálo, že celý den proprší, ale počasí se umoudřilo. Ráno jsme se vypravili na soutěž, která se koná pouze jednou ročně, a my na ni absolvovali intenzivní přípravu.

Všichni jsme vyrazili s pocitem nevědomosti, jakou pozici ve štafetě zastaneme, ale to nás vůbec neodradilo, protože naši vedoucí nás připravili na vše.

Závodní den nám začal zvesela, protože jsme si poprvé na sebe oblékli sportovní dresy, které na dané soutěži měli premiéru. Tímto bychom za celý kolektiv Soptíků chtěli poděkovat našemu sdružení za zakoupení a ochotu spolupráce při sjednocení barvy dresů se sportovním týmem mužů.

Tuto premiéru jsme zvěčnili kolektivní fotografií před samotným závodem.

Pak již mohl soutěžní kolotoč začít. Soutěžili jsme ve dvou druzích štafet. Začali jsme štafetou běh na 400 m s překážkami.

Naše družstvo šlo na svůj první start jako osmý tým a soupeřem pro nás byla Nová Ves u Bakova nad Jizerou. Dorazili jsme do cíle sice na druhé pozici, ale za to bez chyb.

Druhá část soutěžního dne byla štafeta 4x60 metrů. I při této soutěži z důvodu nedostatku nás Soptíků, pro mnohé byla část, kterou jsme běželi, premiéra. Tato štafeta je sice technicky jednodušší než běh na 400 metrů, ale i zde jsme museli dbát na bezchybné splnění úkolu.

Tyto dvě soutěže spadají do celoroční hry Plamen, v které nás tento rok ještě čekají Požární útok CTIF a Branný závod. Výsledky našeho snažení jsou zatím na dobré cestě a všichni věříme, že budou lepší než vloni.