Den požární bezpečnosti

Parkování vs. hasiči

Parkování v okolí školy a školky nás všechny trápí už dlouhou dobu a řešení tíživé situace ještě asi nějakou dobu potrvá. O situaci u školy se zmínil v minulém Bakovsku i starosta města Radim Šimáně a apeloval na řidiče dovážející a odvážející děti do a z našich školských zařízení. 

Stávající situace nenechává chladným ani hasiče, kteří přesto, že byla přijata dostupná opatření, musí občas řešit to, zda vyjedou ze zbrojnice k zásahu, protože nechtějí poškodit špatně parkující vozidla.

I z tohoto důvodu se v pátek 13. října připojila naše jednotka ke kampani „Parkujte ohleduplně“ v rámci „Dne požární bezpečnosti jehož cílem bylo zajistit průjezdnost pro zásahová vozidla hasičských záchranných sborů.

Musíme konstatovat, že až na pár výjimek se dalo v ulicích našeho města bezpečně s novou hasičskou Scanií projet. Poděkování tak patří všem ohleduplným řidičům, kteří chápou nutnost dodržení dostatečného místa pro projetí zásahového vozidla a ti, kteří to nedodržují, by si měli uvědomit, že každá minuta (často i vteřina) hraje velmi důležitou roli při zásahu u požáru či boji o lidský život.

Jaroslava Čermáková, SDH

Den požární bezpečnosti

Parkujte ohleduplně

Parkujte ohleduplně

 
 
14.11.2017 17:56:42 | přečteno 224x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load