Další zkušenost našich hasičů

hledání pohřešované osoby

Naši hasiči už zasahovali u ledasčeho. U požárů rodinných domů i velkých průmyslových objektů, přírodních katastrof, povodní, dopravních nehod, slézání skal při zásazích v těžko dostupných místech, učili se plnit „bambi vaky“ pod letadla a určitě i u dalších, které jsem ani nevyjmenovala. 

Novým zážitkem a zkušeností pro ně bylo hledání pohřešované osoby.

V neděli 1. 10. 2017 byla naše jednotka v odpoledních hodinách povolána k hledání pohřešované osoby v Dolní Krupé.

Po příjezdu všech složek (Policie ČR, HZS ČR a SDH ) velitel zásahu rozdělil přilehlou lesní oblast do úseků a dvoučlenné skupiny začaly prohledávat les. Hledala se žena středního věku, která šla v dopoledních hodinách vyvenčit psa a už se nevrátila. Na pomoc přiletěl i vrtulník s termovizí. Zasahující jednotky měly ztíženou situaci, protože už se setmělo a žena se hledala za pomocí světlometů a baterek. S přibývající tmou, hodinami a nachozenými kilometry v lesním terénu nervozita stoupala. Kolem jedenácté hodiny ale přišla dobrá zpráva. Žena se našla! Byla podchlazená a zmatená, ale živá.

Všem se hrozně ulevilo-lidský život byl zachráněn! Po svezení všech zasahujících jednotek na shromaždiště velitel zásahu ukončil zásah, poděkoval všem za velmi dobře odvedenou práci a naše jednotka se dlouho po půlnoci vrátila zpět na základnu.

Jaroslava Čermáková, SDH

Hledání pohřešované osoby

hledání pohřešované osoby

hledání pohřešované osoby

 
hledání pohřešované osoby

hledání pohřešované osoby

 
 
13.11.2017 21:00:19 | přečteno 230x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load