Medaile je už doma!

Boleslavský pohár 2016

Tak se už můžeme opravdu radovat! Když jsem v minulém čísle Bakovska zmiňovala, že naše sportovní družstvo hasičů obsadilo v náročné soutěži „Boleslavský pohár 2016“ v požárním sportu celkově druhé místo, bylo to vlastně sdělení ještě neoficiální.

Jak jsem avizovala, vyhlášení vítězů nás teprve čekalo. Když přišel v sobotu 22. 10. den D, hodilo se do gala nejen družstvo mužů, ale i žen – společenský úbor byl totiž předepsán. Potom už jen cesta do Čisté, kde se v kulturním domě konal společenský večer s tancem, ale to nebylo to hlavní. Nejdůležitější bylo právě to slavnostní vyhlášení vítězů, a na to jsme se těšili. Tedy hlavně muži. Kdybych napsala, že jsme byli napnutí do poslední chvíle, tak bych neříkala pravdu, protože o umístění jsme již věděli po poslední pohárové soutěži. Ale naše radost přesto nebyla o nic menší. Na stupně vítězů nastupovaly nejdříve ženy - vítězem v této kategorii se stalo družstvo žen z Plaz s celkovým ziskem 81 bodů. Naše ženské družstvo obsadilo se ziskem bodů 39 celkově krásné 10. místo. Na to, že děvčata zahájila své soutěžení prakticky teprve před rokem, je to super umístění. Vždyť o medailové umístění bojovalo celkem 19 družstev.

Když došlo na vyhlášení výsledků soutěže mužů, už jsme mohli opravdu jásat. Naši získali ve velké konkurenci (23 družstev) krásné druhé místo se ziskem 60 bodů a předběhla je jen Doubravička, která měla o 6 bodů více. Ale za našimi zůstali i borci ze Škoda Auto Mladá Boleslav (54 bodů) a i naši stálí rivalové - družstvo z Nové Vsi (47 bodů). Odměna za umístění stála za to! Medaile, finanční odměna a dokonce i uzená kýta byla. Ta by mohla být i pro naše děvčata dobrou motivací, co říkáte?

Po vyhlášení pak byl tanec a dobrá zábava, jak ukazují fotografie. Všichni si večer pěkně užili, ale nutno říci, že si to za celoroční snažení zasloužili! Tak držme palce chlapcům pro obhajobu v příštím roce a děvčatům pro lepší umístění. Všem velká gratulace!