Hasiči na roztrhání!

Požár RD

Práce na požární technice, námětové cvičení, příprava plesu a do toho výjezdy na likvidaci přírodních pohrom a požárů. Tak nějak se vyznačuje začátek tohoto roku našich hasičů.  

V úterý 31. března se přes celou republiku prohnal silný vítr, dalo by říci, že vichřice. Bohužel se nevyhnula ani našemu městu. Její následky na sebe nedaly dlouho čekat, a tak naše jednotka měla perný den. Nejprve výjezd k likvidaci popadaných stromů přes silnici u bývalých Bělských papíren. Ještě nebyla práce dokončena a už byla jednotka odvolána na hlášený požár panelového domu v Bělé pod Bezdězem. Naštěstí se zjistilo, že se jedná o planý poplach a hasiči mohli neprodleně odjet domů, protože neštěstí postihlo i rodinu v Bakově nad Jizerou - vichřice strhla střechu na rodinném domě. Protože nikdy nezůstává při jenom, ani toho dne to nebyl konce práce pro hasiče. V okolí Bakova bylo tolik popadaných stromů, že jednotka zasahovala a likvidovala škody až do pozdních nočních hodin.

Uplynulo jen pár dní a 10. dubna byla jednotka povolána během čtyř minut ke dvěma požárům v našem městě. První výzva byla na zásah do Svatojánské ulice, druhá na likvidaci požáru u rodinného domu na rohu ulic Jabloňové a Palackého. 

Zde byl samotný zásah velmi náročný z toho důvodu, že k zásahu vyjeli jen dva hasiči, protože první část už vyjela k zásahu do Svatojánské ulice. O to více je nutné vyzvednou jejich rychlost a pohotovost. Jak je vidět na přiložených fotografiích a videu, jednotka přijela na místo zásahu jako první a do tří minut, což je skvělý čas (pro připomenutí – jednotka JPO III musí vyjet do deseti minut od vyhlášení požáru). Hasiče pak posílila druhá skupina, protože hlášený požár ve Svatojánské ulici byl už předem uhašený. Ruku k dílu přiložili i příslušníci městské policie a někteří obyvatelé z okolí. Díky všem těm, kteří při likvidaci požáru pomáhali, se podařilo zabránit velké majetkové škodě.


O čtyři dny později, 14. dubna vyjela jednotka k požáru do ulice Jiráskovy v Bakově, kde hořela tráva. Požár vznikl od zablokovaného kola projíždějícího vlaku. Jiskry zapálily travní porost téměř po celé délce tratě z Bakova až po Březinu. V tomto případě zasahovalo více jednotek jak profesionálních, tak dobrovolných hasičů.

Velitel družstva Jan Pelech děkuje touto cestou všem zasahujícím hasičům, kteří se podíleli jak na samotných zásazích, tak i na přípravě a údržbě požární techniky. Věřte, že si to všichni zaslouží!

 Jaroslava Čermáková

Požár rodinného domu v Bakově

Požár RD

Požár RD

 
Požár RD

Požár RD

 
Požár RD

Požár RD

 
Požár RD

Požár RD

 
Požár RD

Požár RD

 
Požár RD

Požár RD

 
Požár RD

Požár RD

 
Požár RD

Požár RD

 
Požár RD

Požár RD

 
Požár RD

Požár RD

 
Požár RD

Požár RD

 
Požár RD

Požár RD

 
 
10.5.2015 8:42:32 - aktualizováno 11.5.2015 9:07:51 | přečteno 970x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load