Bítouchovské nasávání 2016

Bítouchovské nasávání

Byl to již 10. ročník této hasičské soutěže (zároveň i okrsková soutěž), ale ani tentokrát počasí 17. 9. v Bítouchově nevyšlo.  

Celý den bylo zataženo, ale naštěstí nepršelo, a tak tráva na soutěžním hřišti zůstala suchá. Domácí družstvo jako vždy připravilo jak pro soutěžící družstva, tak i pro návštěvníky optimální podmínky, zejména na občerstvení si nikdo nemohl stěžovat. Na to už jsme v Bítouchově zvyklí. Snad i proto se tam sjíždí tolik soutěžních družstev - mužů, žen i dětí. Těch dětských družstev se v Bítouchově postavilo na start celkem 8. Nás zastupovala obě dětská soutěžní družstva. Družstvo starších dětí se sice umístilo na 4. místě, ale ty mladší se radovaly ze 3. místa. Dětem gratulujeme a přejeme nejen jim, ale i jejich vedoucím hodně zdaru a sportovních úspěchů i v příštím roce!

Po dětech si vylosovali pořadí muži i ženy a začal boj; o poháry v okrskové soutěži a o soudek v „nasávání“. Naše družstvo mužů mělo fakt smůlu a vítězství v okrskové soutěži jim uniklo jen „o chlup“. Ale i tak je 2. místo moc pěkné. Vlastně ta 2. místa mělo mužské družstvo nakonec dvě. Jedno za „nasávání“ a jedno za umístění v okrskové soutěži.

Ani naše ženy nezklamaly. V okrskové soutěži si doběhly pro 3. místo a v „nasávání“ byly 4.

Je vidět, že zatím naši muži „nasávají“ lépe, ale kdo ví? Bez poháru se z Bítouchova nevrátila ani stará garda. Ta si ve své kategorii vybojovala 2. místo. Suma sumárum jsme si v tu sobotu přivezli do Bakova 5 pohárů. Super výsledek, že?

Jen pro informaci novým čtenářům: to „nasávání“ znamená, že se voda při doplňkové soutěži hasičských družstev čerpá z nádrže umístěné pod zemí, což je složitější. Právě podle tohoto způsobu nasávání vody celá soutěž získala své vtipné pojmenování.

 Jaroslava Čermáková, SDH

Bítouchovské nasávání

Bítouchovské nasávání

Bítouchovské nasávání

 
Bítouchovské nasávání

Bítouchovské nasávání

 
Bítouchovské nasávání

Bítouchovské nasávání

 
Bítouchovské nasávání

Bítouchovské nasávání

 
 
9.10.2016 19:43:47 | přečteno 335x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load