50. ročník Poháru rozhlasu v atletice

Pohár rozhlasu

Mladší žákyně čtvrté v Poháru rozhlasu

Velkou pochvalu si za předvedené výkony v atletickém Poháru rozhlasu zaslouží mladší dívky. Do Mladé Boleslavi odjely bez kamarádek ze 7. A, které měly tento den jinou akci a přestože družstvo bylo tvořeno převážně žákyněmi 6. ročníků, dokázalo vybojovat toto pěkné umístění. Největší porci bodů pro družstvo vybojovala Štěpánka Grégrová, která společně s Eliškou Šléglovou byla výborná ve skoku vysokém. Nejmladší účastnice celého startovního pole, teprve desetiletá Ellen Šléglová dosáhla z našich závodnic nejhodnotnějšího výkonu a to v běhu na 600 metrů. Doběhla na 8. místě a nechala za sebou 27 závodnic o 2 až 3 roky starších. Výborně běžela i naše první štafeta, druhé bohužel upadl kolík a tak doběhla do cíle s velkou ztrátou. Nejlepšího umístní dosáhla Eliška Šléglová ve skoku dalekém a to 6. místo ze 32 závodnic. Dařilo se i Veronice Těšitelové v hodu míčkem, skončila osmá.

Z očekávané medaile bylo nakonec až 12. místo (starší žáci)

Starší žáci dle předvedených výkonů ve škole patřili určitě do okruhu favoritů na jednu z medailí. Jenomže den před odjezdem se omluvil Radim Matohlina, jeden z našich nejlepších i Daniel Lešák. Ve štafetovém závodě se zranil Petr Adi, takže k dalším dvěma disciplínám nemohl nastoupit a navíc se štafetě nepovedla druhá předávka, kde jsme ztratili hodně bodů. Ve vrhu koulí se zranil Dominik Prokeš, takže nenastoupil na výšku. Jakubovi Krejčímu bolavá noha nedovolila v dálce stoprocentní výkon a na patnáctistovce pro bolest nohy musel vzdát, což byla výrazná bodová ztráta. Nakonec musel patnáctistovku běžet náhradník, o pět let mladší Filip Šulc, který běžel výborně a nechal za sebou hodně soupeřů. Z nouze musel běžet patnáctistovku i Lukáš Ďurač. Přestože to není „jeho“ disciplína, statečně bojoval až na metu 1050 m, ale pak už to nešlo, došly mu síly a musel vzdát, což byla rovněž obrovská bodová ztráta. Náhradníci za dva omluvené a tři zraněné se opravdu snažili, bohužel nepodali zdaleka výkony, kterých by původně nominovaní určitě dosáhli. Nejhodnotnější výkon podal Dominik Prokeš ve vrhu koulí-3. místo ze čtyřiceti závodníků, výborně mu sekundoval i sedmý Jakob Bartoš. Pátý skončil na šedesátce Dušan Mišura. Běželo 44 závodníků. Nebýt pokažené předávky, byla mezi nejlepšími i naše štafeta.

Výborná Tereza Masaryková byla bohužel osamocena (starší žákyně)

Tereza Masaryková skočila do výšky 140 cm, což je školní rekord. V silné konkurenci obsadila 4. místo. Navíc přidala i 13. místo na šedesátce. Pro družstvo získala více, než třetinu všech bodů. Bohužel se k ní výkonnostně žádná z našich dívek nepřiblížila a tak na naše družstvo zbyl černý Petr.