Starší žáci po velmi dobrém výkonu pátí

košíková

Týden po bronzovém úspěchu mladších dívek se zúčastnili okresního kola v košíkové také starší chlapci.

Byli vylosováni do těžké skupiny společně se 2., 7. a 9. ZŠ Mladá Boleslav. V rozhodujícím utkání o postup do semifinále svedli velký boj se sportovní 7. ZŠ MB, ale nakonec podlehli a ve skupině obsadili nepostupové 3. místo. V celkovém hodnocení pak dělené 5. místo. Turnaje se zúčastnilo 9 škol.

ZŠ Bakov – 2. ZŠ Mladá Boleslav 13:11

V našem úvodním utkání dominovaly obrany. Poločas jsme vyhráli 5: 0, ale rozdíl ve skóre mohl být mnohem vyšší. Ve druhém poločase jsme zapojili i náhradníky a rozdíl se začal postupně ztenčovat až na konečných 13: 11.

ZŠ Bakov – 9. ZŠ Mladá Boleslav 5:25

S favoritem naší skupiny jsme udrželi krok jen v prvním poločase. Opět se na obou stranách lépe bránilo, než útočilo. Stav byl dlouho 2: 5. Když pak L. Janeček na konci 1. poločasu trefil koš z poloviny hřiště, šlo se do kabin za nadějného stavu 5: 5. Výkonnostní rozdíl se projevil ve 2 poločase, kdy soupeř zatížil naše konto 10 koši.

ZŠ Bakov – 7. ZŠ Mladá Boleslav 4:10

Utkání o druhé místo ve skupině a tudíž o postup do semifinále s domácí devítkou byl dlouho velmi vyrovnaný. Soupeře jsme přehrávali rychlostí, soupeř však byl přesnější ve střelbě na koš a měl zejména výškovou převahu. Ke konci utkání, kdy jsme prohrávali o koš, jsme už museli jít do rizika, na což jsme doplatili dalšími dvěma koši.