Bronzový úspěch ve florbalu

Florbal 2015

Ve zcela nové sportovní hale u 5. ZŠ Mladá Boleslav proběhlo ve dnech 12. a 19. října okresní kolo ve florbalu. Starší žáci dosáhli velkého úspěchu, když ze šestnácti zúčastněných škol skončili na 3. místě.  

Jelikož máme na škole jen 9 žáků 9. ročníku, téměř celý turnaj bez střídání sehrála pětice vybraných, což bylo fyzicky velmi náročné, žáci 8. ročníků dostali v některých utkáních taky příležitost a úspěch se zrodil zejména díky vynikajícímu výkonu brankáře Zemance. O úspěch se zasloužili: brankář Jan Zemanec a hráči v poli Petr Žák, Petr Kotrman, Vojtěch Tvaroha, Ondřej Prokůpek, Josef Reichelt, Tomáš Král, Ondřej Bůžek a Tomáš Jireš.

Utkání ve skupině

ZŠ Bakov – ZŠ Bělá 0:0. 

V úvodním utkání měl soupeř sice mírnou převahu, ale jako ve všech šesti našich utkáních byl výraznou oporou brankář Zemanec, který udržel čisté konto a tak jsme si do tabulky připsali první bod.

ZŠ Bakov – ZŠ Kněžmost 0:4. 

V tomto zápase dostali příležitost hráči z 8. ročníku a bohužel jsme hned na začátku dostali velmi rychle laciné góly. Soupeř byl rychlejší, důraznější a jednoznačně zaslouženě vyhrál.

ZŠ Bakov – ZŠ Semčice 3:0. 

Jelikož Semčice porazili Bělou, očekávali jsme silného soupeře. V utkání jsme však byli jednoznačně lepší a přestože jsme měli vyloučeného hráče a soupeř měl ještě trestné střílení, dokázali jsme svoji převahu zužitkovat v jasné vítězství. Branky: Reichelt 2, Prokůpek 1.

Pořadí ve skupině:

1. ZŠ Kněžmost 8:2 5 bodů,
2. ZŠ Bakov 3:4 3 body,
3. ZŠ Čachovice 1:5 2 body, 4. ZŠ Bělá 2:3 2 body

Semifinále

ZŠ Bakov – 9. ZŠ Mladá Boleslav 0:0 trestná střílení 1:0. 

V tomto utkání byl soupeř herně lepší, ale opět výborně zachytal Jan Zemanec, někdy mu pomohla i konstrukce branky. Takže o vítězi rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých byl ze šesti aktérů úspěšný pouze Ondřej Bůžek.

Finálová skupina

ZŠ Bakov – 7. ZŠ Mladá Boleslav 1:2

Také v tomto utkání jsme se převážně bránili tlaku soupeře, ale dlouho jsme drželi čisté konto. V polovině utkání Petr Kotrman atakoval soupeře a ten pod tlakem odpálil míček do vlastní branky. Naše vedení bohužel trvalo jen 2 minuty a soupeř vyrovnal. Pět sekund před koncem utkání jsme měli míč v držení a bohužel jsme nahráli přímo soupeři, který se závěrečnou sirénou vstřelil vítězný gól, čímž jsme pravděpodobně přišli o celkové druhé místo.

ZŠ Bakov – 6. ZŠ Mladá Boleslav 0:3 

Favorit celého turnaje vyřadil v semifinále našeho přemožitele ve skupině, ZŠ Kněžmost jednoznačně 5:0. Poradil si ve finálové skupině i se 7. ZŠ Mladá Boleslav v poměru 2:0. Dlouho bylo skóre poměrně přijatelné 0:1, ale v závěru jsme ještě dvakrát inkasovali a tudíž skončili na 3. místě.


O týden dříve hráli mladší žáci, kteří ve skupině nestačili na 9. ZŠ Mladá Boleslav a prohráli 1:4 a poté zvítězili nad ZŠ Debř 2:1. Ve skupině obsadili nepostupové druhé místo a celkově jim z patnácti škol patří 7. příčka.

Sestava: Martin Louda, Jakub Čonka, Ondřej Klíma, Daniel Adam, David Trakal, Jakub Bartoš, Michal Vaníček a Jakub Krejčí.

Za ŠSK při ZŠ Bakov n. J. Luboš Brodský

6.11.2015 21:43:40 | přečteno 857x | magdalena.bulirova
load